Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (11.4.): Sme na konci bear marketu?

Článok

Bear market koniec?
Bear market koniec?

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bear market sa vraj čoskoro skončí

Timothy Enneking, šéf hedžového fondu Cryptocurrency Asset Management, poslal v pondelok svojim investorom oznámenie, v ktorom uviedol, že súčasný “bear market” na trhu s kryptomenami sa pomaly blíži k svojmu koncu. Enneking za hlavné dôvody pretrvávajúceho bear marketu označil neistoty týkajúce sa regulácie kryptomien a ICO či predaj konkurzov skrachovanej burzy Mt. Gox. Zároveň si však myslí, že všetky tieto veci už spôsobili výrazný pokles cien kryptomien a neočakáva, že klesajúci trend bude pokračovať ďalej. Taktiež poukázal na to, že za posledných 15 mesiacov je trh s kryptomenami stále v pluse vyše 600%.

Niekoľko analytikov, napríklad Tom Lee zo spoločnosti Foundstrat, taktiež poukázalo na to, že v USA je práve daňová sezóna a ide o hlavný faktor, ktorý spôsobuje aktuálne znižovanie hodnoty kryptomien. Očakáva sa, že tento trend zvráti akonáhle investori zaplatia svoje dane (po polovici apríla). V článku na coincodex.com sa však zároveň píše, že s názorom Ennekinga nesúhlasia úplne všetci. Niektorí analytici tvrdia, že dôvodov na to, aby sme boli optimistickí je zatiaľ veľmi málo a “bear market” môže pokračovať až do konca roka 2018.  (coincodex.com)

Petícia poľských trejderov

Trejderi z Poľska sa búria voči rozhodnutiu vlády daniť všetky obchody s kryptomenami bez ohľadu na to, či sú obchodníci v zisku alebo v strate. Poľské ministerstvo financií minulý týždeň uverejnilo výklad daňového poriadku a uviedlo, že príjmy z transakcií s kryptomenami podliehajú pravidlám dane z príjmov, pričom dve daňové pásma sú 18 a 32 percent. Poľskí trejderi v reakcii na túto skutočnosť zorganizovali online petíciu, v ktorej uviedli, že pravidlá sú určené na vyhubenie ich komunity a môžu razantne vrátiť Poľsko o krok späť pokiaľ ide o vývoj blockchain technológií. Petíciu podpísalo už viac než 2200 ľudí. Poľské úrady v reakcii na ňu uviedli, že pracujú na zdokonalenejšom návrhu zákona. (bloomberg.com)

Bitfinex pridal 12 nových ERC tokenov

Hongkongská burza Bitfinex pridala do svojej obchodnej platformy dvanásť nových kryptomien typu ERC20. Ide o tokeny AION, IOST, REQ, RDN, LRC, BFT, CFI, WAX, AGI, MTN, ODEM, DAI. Bitfinex tvrdí, že si vybral práve tieto kryptomeny z dôvodu vysokej kvality ich produktov v rôznych oblastiach.

Ledger Wallet má problém s Bitcoin Cash

Hardvérová peňaženka Ledger Wallet má v posledných dňoch problém s kryptomenou Bitcoin Cash (BCH). Niektorí jej majitelia uvádzajú, že majú problémy pri transakciách, kým iní tvrdia, že nevidia žiadne zostatky. Ledger informoval prostredníctvom Twitteru, že pracuje na oprave chyby a ubezpečuje, že všetky prostriedky sú v bezpečí. (cointelegraph.com)

Bittrex konečne umožňuje nové registrácie

Americká kryptoburza Bittrex po dlhšom čase opäť umožňuje registrácie novým členom, čo je dozaista dobrá správa pre celý kryptosvet. Pravdou však je, že to zatiaľ neprebieha bez problémov, nakoľko Bittrex mal krátko po oznámení o “otvorených dverách pre nových investorov” technické problémy a musel registrácie opäť pozastaviť. ,,Blížime sa k oprave chyby, registrácia bude dostupná opäť čoskoro,” napísal naposledy pred 12 hodinami Bittrex na svojom Twitter účte. (twitter.com)

Galaxy Digital najala človeka z Godlman Sachs

Galaxy Digital, kryptomenová banka, ktorú založil miliardár a jeden z najbohatších ľudí sveta podľa Forbes Michael Novogratz hlási zaujímavú posilu do tímu v podobe Richarda Kimma, ktorý opúšťa Godlman Sachs, aby sa pripojil k tomuto zaujímavému projektu. Richard Kimm by mal nastúpiť do pozície funkčného riaditeľa.

Slováci a Česi sa pridali k európskym krajinám

22 európskych krajín dnes podpísalo vyhlásenie o zriadení Blockchain partnerstva. Pridali sa k ním aj ministri slovenskej a českej republiky. Viac sa dočítate v tomto článku.

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.