Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Slovensko a Česko podpísali vyhlásenie o zriadení Blockchain partnerstva!

Článok

Slovensko a Česko
Slovensko a Česko

22 európskych ministrov dnes podpísalo vyhlásenie o zriadení Európskeho blockchain partnerstva. Medzi týmito krajinami nechýba Slovensko a Česká republika. Okrem nich ide aj o Belgicko, Rakúsko, Bulharsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Lotyšsko, Luxembursko, Litva, Holandsko, Malta, Nórsko, Poľsko, Portugalsko Veľká Británia, pričom do zapojenia boli vyzvané aj ďalšie európske krajiny.

Cieľom tejto iniciatívy je vytvoriť digitálne silnejšiu Európu, ktorá umožní konkurencieschopnú a sociálne bezpečnú spoločnosť a poskytne lepšie verejné služby a bezpečnosť. Bude tiež podporovať spoluprácu medzi členskými štátmi, keďže sa podelia o svoje odborné znalosti a budú pracovať na spustení blockchain aplikácií, ktoré sú rozšírené vo všetkých krajinách Európskej únie. Európske partnerstvo pre blockchain môže pomôcť členským štátom a zainteresovaným stranám zlepšiť využívanie a šírenie blockchain technológie.

Komisárka pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Mariya Gabriel podporila toto vyhlásenie, pričom uviedla: ,,V budúcnosti budú všetky verejné služby používať technológiu blockchain. Blockchain je pre Európu a jej členské štáty veľkou príležitosťou prehodnotiť svoje informačné systémy, podporiť dôveru používateľov a vytvoriť nové oblasti vedúceho postavenia pre občanov, verejné služby a pre celú spoločnosť. Partnerstvo, ktoré sa dnes začalo, umožňuje členským štátom spolupracovať s Európskou komisiou, aby využili obrovský potenciál blockchain technológie na lepšie služby pre občanov.”

,,Technológie ako sú blockchain, môžu znížiť náklady a zároveň zvýšiť dôveru, vysledovateľnosť a bezpečnosť. Majú obrovský potenciál zabezpečiť online bezpečnosť sociálnych a ekonomických transakcií tým,  že chránia pred útokom a odstránia potrebu akéhokoľvek sprostredkovateľa,” povedal podpredseda pre digitálny jednotný trh Andrus Ansip.

Európska únia už vo februári investovala do rozvoja európskych blockchain projektov 80 miliónov eur a členské štáty zamýšľajú do roku 2020 investovať do tejto oblasti ďalších 300 miliónov eur.

Zdroj: AMBCrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.