Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (10.4.): Zásah japonských regulátorov či nová kryptomena v Kanade

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Čo ďalej s Bitcoinom?

Po včerajšom rýchlom páde Bitcoinu z ceny nad 7100 dolárov pod 6800 USD, sa toho dnes na trhu veľa nedeje, hoci väčšina altcoinov sa dostala do zelených čísiel. Aké možné scenáre prinesú najbližšie dni sa pokúsil naznačiť vo svojej technickej analýze Michal Majzlík zo skupiny VIP Altcoin + Bitcoin. Okrem BTC sa zameral aj na pár altcoinov, ktoré začínajú vyzerať na grafoch zaujímavo. Pozrite si ju tu.

Coinbase zamestnala človeka, ktorý robil pre Facebook a Twitter

Populárna kryptozmenáreň Coinbase najala do pozície nového viceprezidenta komunikácie Rachela Horowitza, ktorý naposledy pracoval v spoločnosti Spark Capital. Zaujímavé sú však aj jeho predchádzajúce pozície, keďže pracoval ako riaditeľ pre komunikačne technológie Facebooku a pôsobil aj v Twitteri. Ide o dve sociálne siete, ktoré aktuálne zakazujú akékoľvek reklamy na kryptomeny a ICO. (cointelegraph.com)

Nano Foundation založil fond na podporu okradnutých investorov

Nano Foundation založila fond, ktorý by mal pomôcť obetiam hackerského útoku na burzu Bitgrail, z ktorej boli ukradnuté tokeny Nano v hodnote 187 miliónov dolárov. Nano chce prostredníctvom tohto fondu zabezpečiť, aby obete dostali právnu pomoc a mohli získať svoje aktíva naspäť. Nano v súvislosti s tým kontaktovala právnika Espena Engera, ktorý zastupuje záujmy takmer 600 obetí tejto krádeže. Nadácia Nano uviedla, že všetky dôveryhodné dôkazy, ktoré preskúmali, naznačujú bezpečnostnú chybu v softvéri zmenárne Bitgrail, ktorá umožnila tento hack. BitGrail však zodpovednosť za porušenie bezpečnosti odmieta a trvá na tom, že Nano klame. (cointelegraph.com)

Kanadská barter zmenáreň má vlastnú kryptomenu

Kanadská online zmenáreň a bártrová platforma Bunz Trading Zone sa rozhodla založiť vlastnú kryptomenu. Token BTZ (vyslovuje sa “Bitz”) bude vôbec prvým tohto druhu v Kanade. Spoločnosť vznikla v roku 2013 ako súkromná Facebook skupina, v ktorej si ľudia medzi sebou vymieňali nepoužité veci. Komunita rýchlo rástla a postupne sa rozšírila mimo Facebook a mesto Toronto. Platforma rýchlo rástla vďaka tomu, že bola jednoduchá a ľudia v nej nemuseli používať peniaze. Teraz sa však firma rozhodla, že každý užívateľ dostane 1000 tokenov BTZ, ktoré budú môcť byť použité na výmenu tovarov a služieb, alebo na jednoduchú výmenu medzi členmi. (cointelegraph.com)

Japonsky regulátor pozastavil činnosť dvom zmenárňam

Dve japonské burzy Eternal Link a FSHO musia okamžite prerušiť svoju činnosť. Nariadil im to japonský regulačný orgán z dôvodu nedodržiavania prístupov KYC (poznaj svojho klienta). FSA pokračuje v úsilí vhodne regulovať japonské kryptozmenárne, aby zamedzila opakovaniu sa hacku kryptozmenárne Coincheck, počas ktorého boli ukradnuté tokeny NEM v hodnote 530 miliónov dolárov. (bitcoin.com)

Veľké investície a menej volatility?

Analytik spoločnosti Orichal Partners Adrian Lai a zároveň jej zakladateľ si myslí, že rok 2018 prinesie vďaka reguláciám viac veľkých investícií a menej volatility. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Včerajší diel noviniek je tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.