Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rok 2018 prinesie trhu s kryptomenami väčšie investície a menej volatility, myslí si analytik z Hongkongu

Článok

Adrian Lai
Adrian Lai

Adrian Lai, zakladajúci člen krypto investičnej spoločnosti Orichal Partners sídliacu v Hongkongu predpovedá, že v roku 2018 bude kryptomenový trh dozrievať a zvýši sa objem obchodovania najmä medzi inštitucionálnymi investormi.

Lai charakterizoval minuloročný nárast marketcapu nad 800 miliárd v úvode januára 2018 a následný pád k približne 250 miliardám za iracionálny. Túto ohromujúcu volatilitu trhu pripísal nedostatku regulačného dohľadu nad trhom a absencií inštitucionálnych investícií, ale zaujal rozhodne optimistický tón ohľadom budúcnosti:

,,Regulátori nezakazujú vývoj kryptomien, ale snažia sa lepšie regulovať trh, ktorý by mal pomôcť tomuto priemyslu dospieť. Ak bude regulačný postoj jasnejší, veľké fondy sa budú cítiť v tomto trhu bezpečnejšie a prinesú značný kapitál.”

Úvod rok 2018 už priniesol značný regulačný impulz týkajúci sa kryptosféry, pričom napríklad stretnutie amerických orgánov CFTC a SEC vo februári tohto roku sa venovalo práve digitálnym menám.

Významné bolo aj marcové stretnutie zástupcov G20 (20 najsilnejších ekonomík sveta), ktoré sa tiež venovalo kryptomenám. Pravdou je, že v oboch prípadoch boli tieto významné stretnutia zamerané na kryptomeny, no nepriniesli žiadne definitívne stanoviská, hoci zároveň sa nedá hovoriť ani o žiadnych negatívach.

USA, Japonsko a Južná Kórea v súčasnosti stále diskutujú o tejto téme a postupne vydávajú regulácie pre virtuálne meny, zaoberajú sa technológiou blockchain a zvažujú spôsoby, ako kryptomeny daniť, pričom však v mnohých ohľadoch pripúšťajú, že veľa vecí ešte nemajú dotiahnutých.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.