Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (9.4.): Pád Bitcoinu, mainnet Tron, oznámenie Verge či posila do tímu Nucleus Vision (NCASH)

Článok

Bitcoin, Verge, Tron
Bitcoin, Verge, Tron

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť tvrdo padol

Vývoj na trhu s kryptomenami v posledných troch dňoch, ktorý doplnili správy o tom, že do kryptosveta plánujú vstúpiť Rockefellerovci a George Soros (viac info tu), začali naznačovať pozitívnejšiu náladu na trhu s digitálnymi menami. Hoci trejderi stále predpovedajú možný pád BTC až k hranici 5 tisíc dolárov (alebo aj menej), Bitcoin pomaly stúpal až k cene 7200 dolárov. Následne však prišiel pred pár hodinami veľký pád v priebehu pár minút a Bitcoin padol až pod support, ktorý mal na hranici 6800 USD.

Justin Sun potvrdil spustenie mainnetu a poukázal na rast TRX voči BTC

Zakladateľ kryptomeny Tron (TRX) na Twitteri potvrdil, že 31. mája bude spotený mainnet ich vlastnej siete, ktorá bude podľa jeho tvrdení vo veľa ohľadoch lepšia, než sieť Ethereum (viac o tom čítajte tu). Sun zároveň poukázal na výsledky TRX v prvom štvrťroku, keď napísal, že oproti hodnote Bitcoinu rástol TRX o 88.8%, keďže 1. januára mal hodnotu 0.00000320 BTC a 31. marca končil na hodnote 0.00000604 BTC. ,,Je to len začiatok. V druhom štvrťroku spúšťame mainnet!,” odkázal svojom follwerom na Instagrame. (twitter.com)

Verge potvrdilo veľké oznámenie

Oficiálny Twitter účet kryptomeny Verge (XVG), ktorá je zameraná na anonymitu, tvrdí, že chyba v sieti, ktorá umožnila 51% útok (získať hackerom väčšinovú kontrolu nad hashratom, čo mu umožnilo upravovať transakcie v tejto sieti) je opravená vďaka forku.

Verge zároveň založilo nový Instagram účet, na ktorom potvrdilo, že 17. apríla príde veľké oznámenie, ktoré má „zmeniť kryptosvet, ako ho poznáme”. Na internete sa medzitým ŠPEKULUJE, že by malo ísť o spoluprácu medzi Verge, TokenPay a nemeckou bankou. (www.instagram.com) , (twitter.com)

Viac než 80 tisíc e-shopov bude môcť prijímať platby kryptomenami

CoinGate, blockchainová platobná brána v Litve oznámila spoluprácu s open-source platformou Prestashop z Francúzska, na ktorej funguje množstvo internetových obchodov. Spojenie týchto dvoch spoločnosti poskytne viac než 80 tisícom e-shopov príležitosť prijímať platby prostredníctvom kryptomien. Túto správu pochválil na Twitteri aj zakladateľ Litecoin (LTC) Charlie Lee. (ambcrypto.com)

NCASH s veľkou posilou do tímu

Nucleus Vision (NCASH) je považovaný za jedného z najperspektívnejších nových hráčov na trhu s kryptomenami. Svoj tím najnovšie posilnil o Subratu Siddhantu, ktorý sa stane novým výkonným riaditeľom divízie maloobchodu. Subrata má viac ako 27 ročné skúsenosti v oblasti predaja oblečenia a viedol tímy niektorých z najväčších maloobchodných predajní v Indii a na celom svete. Okrem iného v oblasti predaja oblečenia zastupoval v Indii aj futbalovú FIFU. Ran Neuner, známy kryptoinvestor a zakladateľ spoločnosti ONCHAINCAPITAL, označil na Twitteri túto novinku za veľkú správu pre Nucleus a o celom tíme skonštatoval. ,,Nucleus Vision má solídny tím, ktorý robí veľké veci.” (medium.com, twitter.com)

Spoločná žaloba blockchain spoločností

Organizácie vo Švajčiarsku, Kazachstane a Arménsku sa pridali k blockchain spoločnostiam z Ruska, Číny a Južnej Kórei, aby sa spolupodieľali na spoločnej žalobe voči Facebooku, Google a Twitteru, ktorí sa rozhodli zakázať reklamy na kryptomeny a ICO. Žaloba bude podaná v máji 2018 v New Yorku. (cointelegraph.com)

Včerajší víkendový diel noviniek si prečítajte tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.