Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Je Tron (TRX) lepší než Ethereum? Justin Sun a Vitalik Buterin “tweetovali” na túto tému

Avatar

Článok

zo dňa

Justin Sun vs. Vitalik Buterin

Niektorí ju milujú, iní nenávidia. Jedno je však isté. Kryptomena Tron (TRX) a najmä jej tvorca Justin Sun dobre vedia, ako zaujať.

Justin Sun najnovšie na Twitteri vymenoval sedem bodov, prečo je Tron (TRX) lepšie riešenie než Ethereum (ETH), na čo takmer okamžite reagoval tvorca Ethereum Justin Buterin.

,,Prečo je Tron lepší než Ethereum: 1. 10000TP vs. 25TPS 2. nulový poplatok verzus vysoký poplatok. 3. priebežný coin burn verzus žiadny coin burn. 3. Java vs. Solidity 5. silná rozšíriteľnosť verzus žiadna 6. jedna miliarda dolárov na odmeny developerom verzus žiadny plán 7. 100 miliónov užívateľov verzus malé číslo,” napísal Justin Sun na Twitteri.

Vitalik Buterin na sedem dôvodov, ktoré uviedol Justin Sun, zareagoval pomerne vtipným spôsobom a to doplnením ôsmeho: ,,Lepší spôsob napísania white paperu (spôsob CTRL+C CTRL+V, oveľa vyššia efektivita než pomocou klávesnice napísať nový obsah).”

(Vysvetlenie; Buterin týmto tweetom zjavne poukázal na pár mesiacov starú kauzu, podľa ktorej Tron odkopíroval značnú časť svojho white paperu z iných projektov a neuvádza v ňom žiadne zdroje. Sun na to vtedy reagoval vyhlásením, že išlo len o anglickú verziu a napríklad ta čínska bola vraj v originálnom znení.)

300x250

Justin Sun na Buterinov tweet reagoval pomerne rýchlo: ,,Ďakujem za reakciu Vitalik Buterin. Tron čerpá mnoho benefitov od Ethereum, ktoré ho inšpirovalo a urobilo z neho lepšiu decentralizovanú platformu. Ak dostatočne rozumieš sieti Tron určite vieš, že sme spustili testovaciu sieť čo znamená omnoho viac, než len písanie white paperu.”

Následne Sun napísal ešte jeden tweet, ktorým túto malú “prestrelku” pravdepodobne ukončil: ,,Keďže sieť Tron je aktuálne v testovacej fáze potrebujeme viac prestížnych developerov ako je Vitalik Buterin, aby nám dali cenné rady a recenzie na náš kód, aby bol Tron silnejší a lepší.”

Čo sa týka testovacej siete Tron, jej spustenie bolo oficiálne zahájené 31. marca. Pár dní pred ním začala hodnota TRX výrazne stúpať. Spustenie hlavnej siete je naplánované na 31. mája a podobný, ak nie väčší hype, sa dá očakávať aj pred týmto dátumom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Bitcoin a Ethereum sú komodity, XRP je otázne, tvrdí šéf CFTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Ethereum XRP

Predseda Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Heath Tarbert uviedol, že kým v prípade Bitcoinu a Ethereum je celkom jasné, že ide z regulačného pohľadu o komodity, v prípade tretej najhodnotnejšej kryptomeny XRP je to naďalej nejasné.

Tarbert sa o téme vnímania kryptomien z regulačného rámca rozprával 13. januára so spravodajskou stanicou Cheddar. Priznal, že z pohľadu CFTC majú aktuálne len dve kryptomeny jasný štatút – BitcoinEthereum sú komodity a teda spadajú pod dohľad CFTC.

Druhou možnosťou pre kryptomeny je, že budú vnímané ako cenné papiere. V tom prípade by však spadali pod dohľad Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Tarbert potvrdil, že ohľadom posudzovania XRP jeho organizácia úzko spolupracuje so SEC, aby situáciu dokázali správne vyhodnotiť. ,,Počas uplynulého roka sme úzko spolupracovali so SEC, pretože ak existuje niečo, čo od nás požadujú účastníci tohto trhu, tak je to jednoznačnosť. Bez toho je skutočne ťažké zaistiť, ako budú regulované,” uviedol.

Nástupca J. Christophera Giancarla sa na adresu kryptomien vyjadril už viackrát pozitívne a myslí si, že dohľad jeho organizácie trhu s tými kryptomenami, ktoré spadajú pod jurisdikciu CFTC, prospieva.

300x250

Pokiaľ ide o XRP, už viackrát sme vás informovali, že posúdenie toho, či ide o komoditu alebo cenný papier, bude veľmi komplikované. XRP nehrá do karát, že väčšinu tokenov drží jedna spoločnosť, ktorou je Ripple. A tá čelí už viacerým žalobám od investorov, podľa ktorých im  Ripple predalo neregistrované cenné papiere.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

EOS

Hodnotenie DApps v roku 2019: Kľúčovú úlohu zohrali Ethereum, EOS a Tron

Avatar

Článok

zo dňa

od

eos-ethereum-tron

Analytický portál DappReview zverejnil prehľad za rok 2019 týkajúci sa decentralizovaných aplikácii (DApps). V tejto oblasti zohrali dominantnú úlohu tri blockchainy – Ethereum, EOS a TRON, ktoré mali dokopy podiel na 98,65% celkového objemu DApps.

DAppReview začal konštatovaním, že v ekosystéme decentralizovaných aplikácii došlo v roku 2019 k transakcií vyše 23 miliárd dolárov. Počas roka vzniklo 1955 nových DApps, čím sa ich počet zvýšil na vyše 4000. Uplynulý rok bol teda z pohľadu počtu nových Dapps jednoznačne rekordný.

Pokiaľ však ide o počet používateľov, decentralizované aplikácie zatiaľ výrazne zaostávajú vo využití za bežnými centralizovanými “appkami” a inak povedané čakajú na prelomovú appku, ktorá by mohla tento trend zmeniť.

Rok 2019 si bude pamätať história aj ako rok, v ktorom sa začali intenzívnejšie hovoriť o decentralizovanom financovaní (DeFi). Uňho zohral kľúčovú úlohu blockchain Ethereum. Odborníci si myslia, že potenciál tohto trhu je veľký, hoci je pravdou, že zatiaľ je v porovnaní s globálnym dlhovým trhom (6 miliárd vs. 250 biliónov dolárov) jeho vplyv zanedbateľný.

Kým Ethereum má najdiverzifikovanejšiu ponuku decentralizovaných aplikácii, Tron (TRX) sa stáva akýmsi “Las Vegas blockchainu” – až 90% z celkového množstva transakcií realizovaných v Dapps na Trone sa totiž týkalo hazardných hier a stávkovania. Nič na tom nezmenilo ani úsilie šéfa Tronu Justina Suna viac diverzifikovať tento blockchain, napríklad tým, že na Trone začali vznikať nové USDT tokeny stablecoinu Tether alebo investoval do spoločnosti ako sú Poloniex či Dlive.

300x250

Pre EOS začal rok 2019 pomerne pozitívne, no silný zásah do reputácie a základných štatistík utrpel po tom, ako novembrové spustenie airdropu EIDOS malo za dôsledok obrovské problémy pre celú sieť. Tento mechanizmus distribuoval “zadarmo” tokeny používateľom, ktorí poslali akékoľvek množstvo EOS na svoj smart kontrakt, čo viedlo špekulantov k vytváraniu viacerých účtov, aby sa mohli duplicitne zúčastňovať airdropu. To ale malo priamy vplyv funkčnosť ekosystému EOS a následne aj na počet aktívnych používateľov u EOS DApps, ktorých ku konca roka výrazne ubudlo.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

Ethereum má dôveru miliardových firiem, no musí riešiť svoje problémy

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Ethereum je blockchainom, ktorý si získal za posledné roky dôveru viacerých firiem s hodnotou miliárd dolárov. Ak by existovala vitrína, respektíve portfólio jej úspechov, určite by sa v nej aktuálne nachádzalo konštatovanie, že protokol Ethereum využívajú aj spoločnosti ako Microsoft či Ernst & Young.

Práve Microsoft bol azda najskorším multi-miliardovým gigantom, ktorý začal testovať Ethereum. Bolo to už v roku 2015 a stále platí, že v rámci svojho cloudu Azure ponúka služby postavené na Ethereum.

Angažovanie veľkých korporácii v blockchain priemysle je nepochybne dobrým znakom, zvlášť keď tieto firmy nevyvíjajú vlastné riešenia, ale používajú to, čo ponúkajú samotné decentralizované projekty.

Ethereum v súčasnosti predstavuje už skutočne veľkú blockchainovu sieť, na ktorej pracuje množstvo vývojárov a fungujú na nej decentralizované aplikácie (DApps) a tiež to, čo je aktuálne čoraz horúcejšou témou – decentralizované financovanie (DeFi). U DeFi zohráva Ethereum obzvlášť dominantné postavenie.

Čím je však záujem o blockchain Ethereum vyšší, či už ide o korporácie, vývojárov alebo DeFi, tým sú zreteľnejšie a badateľnejšie jeho citlivé stránky. Zraniteľný je predovšetkým v súvislosti so škálovateľnosťou, teda priepustnosťou transakcií. Ak by sa náhle rapídne zvýšilo používanie tohto blockchainu, Ethereum by to len sotva ustálo bez ujmy. Kým Ethereum aktuálne pláta chyby z minulosti, prichádzajú konkurenčné projekty, ktorým síce vývoj trval dlhšie, no zdá sa, že na masovú adopciu  a miliardy transakcií sú pripravene lepšie – príkladom môže byť Cardano.

300x250

Ethereum napriek týmto úskaliam má ešte nejaký čas, aby urobilo potrebné kroky a vylepšilo svoju technológiu natoľko, aby spĺňala nároky novej dekády. Kľúčovú úlohu by pri tom mohol zohrať prechod na avizovanú novú generáciu Ethereum s označením “Ethereum 2.0”. Najnovším krôčikom, ktorý Ethereum k tomuto cieľu priblížil, bol hardfork Muir Glacier realizovaný len pár dní dozadu. S prechodom na Ethereum 2.0 už bude fungovať celý ekosystém na koncepte Proof-of-Stake (PoS) a nie Proof-of-Work (PoW), čo výrazne zmení spôsob, akým budú transakcie overované, čo ovplyvní aj spôsobom škálovania siete.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Ethereum

Ethereum (ETH) po hardforku Muir Glacier stúpla inflácia

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Po odstránení problémov s ťažbou klesla priemerná doba vytvorenia nového bloku na blockchaine Ethereum až o štvrtinu. Vyplýva to z údajov Etherscanu, ktorý sleduje dianie v blockchaine druhej najväčšej kryptomene.

Etherscan informuje, že od 1. januára do 4. januára sa priemerný čas na vytvorenie bloku znížil zo 17,16 sekundy na 12,96 sekundy. Znamená to pokles o 24,48%.

Zníženie času na vytvorenie bloku viedlo k vyššiemu počtu vyťažených blokov za deň a k vyššej inflácii Ethereum. Podľa grafu počítania a odmeňovania, v priebehu 1. januára vytvorili mineri Ethereum 4 980 nových blokov a 10 237 nových ETH. 4. januára však vzniklo už 6 570 nových blokov a 13 437 nových ETH. To je nárast o takmer 32% blokov za deň a 31% nových ETH za deň.

Tieto zmeny sú pravdepodobne dôsledkom nedávnej implementácie hardforku Muir Glacier. Jeho cieľom bolo oddialiť “dobu ľadovú”, ktorá by mohla spôsobiť výrazne spomalenie Ethereum.

Takzvaná “doba ľadová”, ktorá je známa tiež pod pojmom “difficulty bomb”, sa vzťahuje na narastajúcu obťažnosť hashovania v algoritme ťažby Ethereum (mining difficulty). Navrhovaný mechanizmus má slúžiť ako funkcia, ktorá domotivuje ťažiarov Ethereum pokračovať v ťažbe Proof-of-Work po plánovanom prechode Ethereum na Proof-of-Stake (PoS), teda do fazy “Ethereum 2.0”.

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Adopcia kryptomien v roku 2019 stúpla, informuje Coin Metrics

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin adopcia

Nová štúdia analytickej spoločnosti Coin Metrics uvádza, že rok 2019 bol pre kryptomeny rekordným, pokiaľ ide o ich adopciu. Adresy so zostatkom minimálne 10 dolárov sa totiž zvýšili u väčšiny hlavných kryptomien rovnako ako ich ceny, čo naznačuje, že maloobchodný trh napriek medvedej nálade v minulom roku prospieval.

Hoci Bitcoin ukončil rok 2019 v pluse vyše 90% v porovnaní s jeho hodnotou, na ktorej začínal v januári 2019, mnohí krypto-investori nepovažujú uplynulých 12 mesiacov za mimoriadne úspešných. Drvivá väčšina altcoinov totiž výrazne strácala v páre s BTC. Po roku 2017, ktorý priniesol obrovské percentuálne zhodnotenia, teda nastalo ďalšie vytriezvenie.

Kľúčom k ďalšiemu rastu hodnoty celého trhu s kryptomenami je ich širšia adopcia. A tá v tomto smere dopadol rok 2019  podľa CoinMetrics dobre. Stačí hľadať kľúčové znaky v štatistikách, ktoré sú k dispozícii.

Kryptomeny prosperovali v štyroch dôležitých bodoch – ocenenie, používanie a prijatie, ekonomika bezpečnosť. Najmä však v tom, že ich používalo doposiaľ najviac užívateľov.

CoinMetrics sa najprv zameral na sledovanie počtu aktívnych adries v 18 najvýkonnejších resp. najhodnotnejších kryptomenách na trhu. Zistil, že počet unikátnych adries narástol u väčšiny z nich. Vidieť to môžete na nasledujúcom obrázku, z ktorého vyplýva, že počet aktívnych adries v roku 2019 stúpol u 14 z 18 sledovaných projektov. Výrazný pokles evidujeme len u XRP (-49%), XLM ( -66%) a ZEC (-50%).

300x250

Podľa analýzy CoinMetrics je však ešte významnejšou štatistikou počet adries so zostatkom najmenej 10 dolárov. ,,10 dolárov je niečo ako arbitrážne číslo. Predstavuje dostatočne malý zostatok, ktorý možno pripísať malému neinštitučnému investorovi a zas dostatočné veľký zostatok na to, aby ho nebolo možné považovať za „prach“,“ vysvetlili autori štúdie.

Nárast počtu adries so so zostatkom najmenej 10 dolárov je vraj skvelým znamením, že adopcia kryptomien rastie. Štúdia zistila, že adries so zostatkom aspoň 10 dolárov výrazne stúplo predovšetkým u Bitcoinu (+44%) a Ethereum (+19%). Naopak výrazný pokles vidieť u XRP (-16%) a ZEC (-12%).  Aj na základe toho môžete posúdiť, adopcia ktorých kryptomien rastie najrýchlejšie.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

Google opäť sprístupnil aplikáciu MetaMask. Ustúpil podobne ako YouTube

Avatar

Článok

zo dňa

od

metamask

Koniec roka 2019 poznačili dve nečakané správy pre fanúšikov kryptomien. Najprv YouTube začal blokovať obsah týkajúci sa kryptomien, v súvislosti s čím zasiahol voči mnohým populárnym kanálom so stovkami tisíc subscriberov a následne Google zrušil vo svojej službe Google Play podporu pre populárnu aplikáciu krypto peňaženky MetaMask.

MetaMask fungujúci ako rozšírenie prehliadača Google so vstavanou peňaženkou a funkciami umožňujúcimi spustenie decentralizovaných aplikácii založených na blockchaine Ethereum, je však podobne ako populárne YouTube kanály opäť dostupný.

,,Po starostlivom zvážení spoločnosťou Google nám bola opäť povolená aplikácia MetaMask v obchode Google Play (Android). Ďakujeme všetkým, ktorí v nás verili a vyjadrili sa na našu podporu,” informoval MetaMask na svojom Twitteri.

Google vysvetlil zablokovanie aplikácie tým, že si ju pomýlil s aplikáciu, ktorá ťaží kryptomeny, čo nie je v súlade s pravidlami Google Play.

MetaMask bolo možné inštalovať aj počas doby neprítomnosti na Google Play a to alternatívnymi spôsobmi inštalácie.

300x250

Pokiaľ ide o YouTuberov, tých začala platforma údajne blokovať pre chybu v ich vyhodnocovacom algoritme. Zaujímavé je, že Google vlastní aj YouTube.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

Chystá sa Buterin predať ETH za $25 miliónov? Wilcke z predaja financuje iný projekt

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Spoluzakladateľ a jeden z hlavných vývojárov kryptomeny Ethereum Jeffrey Wilcke sa rozhodol poslať na burzu Kraken 92 000 ETH, čo predstavuje okolo 11,5 milióna dolárov, s úmyslom predať ich. Podobné kroky u fanúšikov daných projektov vždy vzbudzujú obavy, pretože keď “kapitán” alebo “posádka” opúšťajú loď, nikdy to neveští nič dobré.

Wilcke svoje rozhodnutie predať značnú časť držaných ETH však vysvetlil tým, že peniaze získane ich predajom chce investovať do financovania spoločnosti zameranej na vývoj hier Grid Games. Na GitHube u nej vystupuje ako spoluzakladateľ. ,,Ježisi kriste. Nič nezostane bez povšimnutia. Potrebujem peniaze na hru, yo?” napísal pohorčene na Twitteri. Časť Komunity Ethereum mu však vyčíta, že ETH, ktoré vlastní, by mal radšej využiť na financovanie Ethereum ekosystému.

Pokiaľ ide o predaj ETH, búrlivé vášne hodlerov tejto kryptomeny vyvolal 11. decembra aj ďalší významný predstaviteľ Vitalik Buterin. Hlavná tvár celého projektu priznala, že nadácia Ethereum Foundation stojaca za vývojom siete zarobila predajom ETH v januári 2018, kedy bolo ETH svojom all-tim-high 1400 dolárov, okolo 100 miliónov USD.

Buterin sa následne stal cez Vianoce centrom pozornosti opäť, tentokrát pre špekulácie, podľa ktorých plánuje predať Ethereum v hodnote okolo 25,5 milióna dolárov.  Analytická spoločnosť VievBase upozornila, že z peňaženky, na ktorej sa nachádzalo vyše 300 000 ETH, boli realizované transakcie na zmenárne Kraken (92 000 ETH), Huobi (99 987 ETH) a Binance (25 908 ETH). Táto peňaženka by mala patriť jednému z popredných developerov Ethereum, pravdepodobne práve Vitalikovi Buterinovi.

300x250

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Ethereum

DappRadar: Ekosystém Ethereum v druhej polovici 2019 výrazne prekvital

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Posledný report od DappRadar, platformy, ktorá sa zaoberá decentralizovanými aplikáciami, informuje, že ekosystém blockchainu Ethereum v druhej polovica roka 2019 výrazne prekvital. Počet používateľov využívajúcich túto sieť zaznamenal od júla obrovský nárast.

Osobitnou kapitolou je rastúci záujem o decentralizované financovanie (DeFi) postavené Ethereum, ktoré zaznamenalo v tomto roku nárast o 529 percent, čím výrazne prekonalo 195% rast v kategórii hier a trhov.

Pre Ethereum sú tieto čísla mimoriadne dôležité, pretože kryptomena sa z pohľadu ceny nachádza stále v silnom medveďom trhu. Prílev nových užívateľov a rastúci trend využívania siete je pozitívnym signálom do budúcnosti.

Ethereum je podľa DappRadad jednoznačným tohtoročným víťazom pokiaľ ide o nasadzovanie nových decentralizovaných aplikácii (Dapps). Správa uvádza, že každá kategória Dapps u Ethereum zaznamenala v tomto roku významný nárast či už v dennej aktivite, alebo v raste užívateľskej základne, alebo v oboch prípadoch.

,,Hlavný úspech zaznamenala kategória DeFi, ktorá síce je ešte malá, pokiaľ ide o užívateľov, ale zažila veľkolepý rast, pokiaľ ide o hodnotu zabezpečeného majetku,” uvádza sa v správe.

300x250

Podľa správy sa počet jedinečných aktívnych peňaženiek, ktoré denné pôsobia vo všetkých Ethereum Dapps, do polovice decembra 2019 zvýšili o 118% na vyše 19 000.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Ethereum pod tlakom, PlusToken presunul takmer 800 000 ETH

Avatar

Článok

zo dňa

od

ethereum

Ethereum čelí podľa článku, ktorý dnes na obed publikoval portál Cointelegraph, ďalšiemu predajnému tlaku.

UPOZORNENIE: Tento článok nie je v žiadnom prípade investičnou radou. Pri kúpe alebo predaji akejkoľvek kryptomeny si urobte vlastný prieskum. 

Dáta od Whale Alert, populárneho Twitter účtu, ktorý upozorňuje na veľké transakcie v známych blockchainoch, hovoria o tom, že medzi peňaženkou, ktorá má byť v moci Ponzi schémy PlusToken a neznámym príjemcom nastal prevod 789 525 ETH, čiže okolo 105 miliónov dolárov (v čase písania textu).

https://twitter.com/whale_alert/status/1207464036142596096

Presun takéhoto množstva ETH zaváňa hrozbou pre cenu Ethereum. Ak sa ľudia spojení s PlusToken (pravdepodobne pôvodom z Číny), ktorí zatiaľ neboli zadržaní, rozhodnú predať tieto ETH, mohlo by tom mať na cenu kryptomeny s druhou najvyššou kapitalizáciou negatívny vplyv.

300x250

Na skutočnosť, že cena ETH by mohla byť čoskoro ovplyvnená aktivitami PlusToken upozornil aj Alex Kruger, ktorý zdieľal na svojom profile “tweet” od Whale Alert.

https://twitter.com/krugermacro/status/1207466721864507392

Dumpuje scam PlusToken BTC aj ETH?

Ponzi schéma PlusToken, ktorá od podvedených investorov mala získať v priebehu roka medzi dvoma až troma miliardami dolárov v kryptomenách BTC a ETH, je už dlhšiu dobu považovaná za možného vinníka prepadu ceny Bitcoinu v posledných 7 mesiacoch.

Analytická spoločnosť Chainalysis v novembri informovala, že podvodníci za PlusTokenom mohli v predchádzajúcich mesiacoch využiť aj OTC (mimoburzový predaj). Konkrétne mohlo ísť o OTC market burzy Huobi. ,,Bohužiaľ nie je možné rozlíšiť medzi OTC obchodmi brokerov, ktorí vlastnia fondy PlusTokenu a všetkými ostatnými obchodmi uskutočnenými na Huobi, a preto nemôžeme s istotou povedať, že vyplatenie PlusToken určite spôsobilo prepad ceny BTC,” uviedla v správe analytická firma, ktorá však zároveň dodala: ,,Môžeme však povedať, že tieto výbery spôsobili zvýšenú volatilitu bitcoinových cien a že významne korelujú s poklesmi ceny BTC.“

Zdroj: cointelegraph.com  

UPOZORNENIE: Tento článok nie je v žiadnom prípade investičnou radou. Pri kúpe alebo predaji akejkoľvek kryptomeny si urobte vlastný prieskum. 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Coin Metrics hodnotil blockhainy TOP10 kryptomien. Pozrite sa, ako dopadli

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Konkurencia medzi blockchainami je čoraz väčšia. Analytická spoločnosť Coin Metrics zverejnila výsledky svojej štúdie, v ktorej hodnotila blockchainy podľa činnosti ich uzlov. Najhoršie dopadli EOS a Binance Chain.

Správa s názvom “State of Network” sa zaoberala desiatimi najväčšími blockchainami, ktoré boli zoradené podľa trhovej kapitalizácie a hodnotené podľa operácii ich uzlov.

Coin Metric hodnotila činnosť uzlov známkami A, B, C a F. Blockchainy kryptomien XRP a Stellar (XLM) však známku napokon nedostali, pretože by sa pri hodnotení museli spoliehať na údaje z API od Ripple a Stellar Foundation.

Najlepšie obstáli blockchainy Bitcoinu, Bitcoin Cash, Litecoin a Bitcoin SV, ktoré získali hodnotenie A.

300x250

O čosi horšie sa umiestnilo Ethereum, ktoré dostalo známku B. EOS Binance Chain dopadli najhoršie až s hodnotením F. V prípade EOSu to má súvisieť so zložitosťou získavania údajov potrebných na dokončenie auditu. U Binance Chainu zas z komplexného plánu poplatkov jeho decentralizovanej burzy a uzavretých zdrojov siete.

Coin Metrics prikladá tomuto hodnoteniu významnú výpovednú hodnotu, pretože uzly sú chrbtovými kosťami všetkých operácii v blockchainoch, či už ide o ich samotnú funkčnosť, overovanie a spájanie peer-to-peer siete. Ľahkosť prevádzky, možnosť auditu a synchronizácia uzlov budú podľa agentúry stanú čoraz dôležitejšiu súčasťou budúceho rastu rôznych blockchain sieti.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-