Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (8.4.): Pridajú sa k Sorosovi aj Rockefellerovci?

Článok

Rockefeller a Soros
Rockefeller a Soros

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Víkendové správy zo sveta kryptomien

Soros bude (pravdepodobne) investovať do kryptomien

George Soros, ktorého meno bolo na Slovensku nedávno zneužité v súvislosti s protestnými akciami “Za slušné Slovensko”, podľa všetkého zmenil svoj názor na kryptomeny. 87-ročný americký magnát s maďarskými koreňmi v januári označil Bitcoin za bublinu a prostriedok na daňové úniky. Teraz však jeho fond Soros Fund Management údajne dostal povolenie na to, aby investoval časť svojho kapitálu do kryptomien. Fond disponuje majetkom vo výške 26 miliárd dolárov. Soros je skvelý investor a ak naozaj investuje do kryptomien, máme sa na čo tešiť. (cointelegraph.com)

Pridajú sa vraj aj Rockefellerovci

,,Najprv Soros, teraz aj Rockefellerovci!”, píše portál bitcoin.com, ktorý naznačuje, že táto rodina vlastniaca spoločnosť s rizikovým kapitálom “Venrock” s hodnotou 3 miliárd dolárov, tiež plánuje investovanie do kryptomien. Venrock okrem iného už desiatky rokov investuje do technologických spoločností so sľubnou budúcnosťou, pričom na ich zozname sú aj giganti ako Intel či Apple. (bitcoin.com)

Bitfinex zapletený v podvode?  Problém pre Tether?

Podľa neoficiálnych informácií, ktoré zverejnil portál Cointelegraph, sa kryptoburza Bitfinex zaplietla s pochybnými firmami z Poľska, ktoré majú byť prepojené s drogovými kartelmi v Kolumbii a Paname. Poľskí vyšetrovatelia údajne zmrazili účty, na ktorých sa našlo takmer 374 miliónov eur. Jeden z týchto účtov by mal byť prepojený s Bitfinexom. Ak sa tieto špekulácie potvrdia, Bitfinex  môže mať veľké problémy, ktoré by mohli zasiahnuť aj sesterskú spoločnosť Terher, ktorá vydáva rovnomennú kryptomenu, ktorej cena kopíruje hodnotu dolára. Tether je už dlhšie stredobodom kritiky, nakoľko nemal žiadny audit a teda nie je isté, či každá vydaná minca je krytá dolárom, ako to tvrdia jej tvorcovia. (cointelegraph.com)

India nezakáže kryptomeny

Existuje mnoho zlých interpretácií správ z Indie, ktorá sa vraj rozhodla zakázať obchodovanie s kryptomenami. Portál newsbtc.com informuje, že to nie je pravda, hoci rozhodnutie vlády netreba podceňovať. Tá dala ultimátum bankám, aby do 3 mesiacov ukončili spoluprácu so spoločnosťami, ktoré obchodujú s kryptomenami. Neexistuje však žiadny náznak toho, že by označila Bitcoin za ilegálny. Známy investor do Bitcoinu Tim Draper rozhodnutie Indie pristúpiť k týmto obmedzeniam označil za obrovskú chybu. (newsbtc.com)

Coinbase bude podporovať forky Bitcoinu

Coinbase bude podporovať od budúceho mesiaca výbery forkov z Bitcoinu. Zdôrazňuje však, že tým neohlasuje žiadnu obchodnú podporu týmto novovzniknutým menám.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne