Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (15.2.): Tvrdý zákaz CitiBank India, ďalší úspech Ripple a blockchain spoločností

Článok

Správy dňa kryptomeny - Bitcoin a Garlinghouse
Správy dňa kryptomeny - Bitcoin a Garlinghouse

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Citibank India sa rozhodla k razantnému kroku zakázať svojim klientom používanie kryptomien za pomoci kreditných a debetných kariet. Kým zákaz používania kreditných kariet na nákup kryptomien nie je u bánk žiadnou novinkou (urobili tak napríklad aj americké banky JP Morgan Chase, Bank of America či britská Lloyds), rozhodnutie o blokácií nákupov digitálnych mien cez debetné karty je už o niečom úplne inom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO spoločnosti Ripple (XRP) Brad Garlinghouse povedal počas konferencie Goldman Sachs, že nie všetky kryptomeny prežijú. Varoval, že sú príliš nepredvídateľne. Ich dlhodobá hodnota bude diktovaná tým, do akej miery budú užitočné. Garlinghouse sa zároveň domnieva, že nedostatok regulácie trhu znamená, že cena Bitcoinu je náchylná k rýchlym zmenám. Napriek tomu, že mnohým kryptomenám predpovedá absolútny zánik, stále verí, že Bitcoin bude napokon úspešný. Podľa neho môže byť držiteľom hodnoty, podobne ako zlato.

Centrálna banka v Saudskej Arábii bude testovať technológiu Ripple, aby posúdila, či ju budú môcť používať banky v tejto krajine. ,,Tento pilotný program je prvý svojho druhu spustený centrálnou bankou. Zúčastnené krajiny zo Saudskej Arábie budú môcť využívať xCurrent (software Ripple), ktorý umožňuje bankám realizovať medzinárodné platby s väčšou transparentnosťou a za nižšie ceny,” uvádza spoločnosť Ripple, ktorá tak dosiahla ďalší úspech. Tento týždeň sme vás informovali už o tom, že uzavrela dôležité partnerstvo v Spojených arabských emirátoch.

Časopis Forbes zaradil do zoznamu TOP 50 Fintech spoločnosti roku 2018 až 11 spoločností z oblasti Blockchainu a kryptomien. Sú medzi nimi aj spoločnosti The Bitfury Group, Coinbase a Ripple, ktorých zakladatelia sa dostali na zoznam 50 najbohatších ľudí vo svete kryptomien. Okrem nich boli do výberu zaradené aj firmy Blockchain, Chain, Symbiont, Robinhood, Shapeshift, Veem, Chainalysis a Xapo.  

Podľa spoločnosti Microsoft je identifikácia totožnosti jednou z možností, v ktorých môže byť blockchainová technológia veľmi prínosná. Miocrosoft sa už rozhodol, že tento systém využije pri aplikácii Microsoft Authenticator.

Podľa švajčiarskeho analytika Kristijana Dekleva čaká kryptomeny ešte dlhé obdobie, kým sa stane ich cena stabilnejšou. ,,Podľa môjho názoru bude trvať ešte aspoň 10 rokov, kým uvidíme na trhu stabilitu. Dovtedy mnoho nevýznamných kryptomien zanikne a zostane len pár podstatných.“ Čo sa týka súčasných výkyvov považuje ich za dôsledok toho, že trh ovplyvňujú emócie a v mnohých prípadoch aj dezinformácie pričom aj malá špekulácia môže mať výrazný vplyv.

Pokles hodnoty Bitcoinu môže byť signálom ďalšieho šoku na akciovom trhu, tvrdí Peter Boockvar z finančnej skupiny Bleakley Financial. Taktiež sa domnieva, že kroky centrálnych bánk budú viesť k tomu, že trh stratí chuť po rizikových investíciách ako sú kryptomeny a myslí si, že hodnota Bitcoinu môže ísť ešte výrazne nadol. Boockvar ešte v januári v rozhovore pre CNBC povedal, že Bitcoin môže stratiť až 90% svojej hodnoty.

Spoločnosti Coinbase, eToro, CryptoCompare, BlockEx, CEX.IO, CoinShares a CommerceBlock vytvorili spoločný kódex správania sa pre priemysel kryptomien. Skupina sa zhodla, že do svojho portfólia nebudú zahŕňať ICO, ktoré často negarantujú žiadny zisk.

Spoločnosť Bitfinex oznámila, že má v pláne vytvoriť decentralizovanú burzu s názvom EOSfinex, postavenú na blockchain platforme EOS.IO. Má spájať rýchlosť a škálovateľnosť blockchainu EOS.IO so skúsenosťami s kryptotrhom, ktorým disponuje Bitfinex.

,,Takže Bitcoin stratil polovicu svojej hodnoty. Kde sa teraz nachádza vzhľadom k jeho základom? To je ťažké povedať, pretože on nemá žiadne základy. Viac než hocičo predtým to vyzerá na jasnú bublinu,” povedal v rozhovore pre New York Times ekonóm Paul Krugman.

Podľa americkej agentúry pre vnútorne finančné služby (IRS) len 0,004 percenta Američanov v daňovom priznaní prostredníctvom finančnej služby Credit data uviedlo príjmy z kryptomien.

Včerajší súhrn správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

Nezabudnite nás sledovať!

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.