Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (14.2.): Stellar, Vlk z Wall Street, Weiss Ratings či Južná Kórea

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien - Stellar a Etoro
Správy dňa zo sveta kryptomien - Stellar a Etoro

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Spoločnosť Weiss Ratings, ktorá sa ako prvá rozhodla zverejňovať ratingy pre kryptomeny, varuje investorov pred kryptomenou Tether, ktorá má byť krytý dolárom. Weiss Ratings upozorňuje na už dlhšie známe fakty o tom, že neprebehol žiadny audit, ktorý by potvrdil, že Tether je skutočné krytý v pomere 1:1 s USD. ,, Audit sa nikdy neuskutočnil a ľudia za Tetherom sa stále vyhýbajú otázkam. Neustále tvrdia, že ich tokeny sú kryté 100% skutočnými dolármi, ale nepredložili žiadne dôkazy na podporu tohto tvrdenia,” tvrdí okrem iného Weiss Ratings. Táto spoločnosť však má aj mnoho kritikov, podľa ktorých jej ide len o to, aby si čo najviac ľudí zaplatilo jej analytické služby.

Jordan Belford známy aj ako “Vlk z Wall Street” (vo filme Vlk z Wall Street ho hral Leonardo DiCaprio) označil kryptomeny za “pump-and-dump” podvod. Belford sám v minulosti zarábal nekalými praktikami na burze a podvodmi na investoroch, za čo bol odsúdený. ,,Keď bude Bitcoin dostatočne hore ľudia budú stále veriť v kryptomeny, takže sa bude vytvárať ilúzia o prosperite. To je presne to, čo som, musím smutne priznať, robil ja v Strattone,” povedal okrem iného v rozhovore pre The Street.

Južná Kórea sa chce inšpirovať pri reguláciách systémom, ktorý bude založený na modeli Bitlicence vyvinutom v New Yorku. Finálne rozhodnutie však príde až najskôr v júni tohto roku. Takýto systém povoľuje len burzy, ktoré získajú licenciu. ,,Adaptácia takéto systému by mohla priniesť do obchodovania s kryptomenami viac inštitucionálnych prvkov a pomôcť vláde dohliadať na tento nestály trh,” vyjadril sa zástupca Juhokórejskej vlády.

Svet kryptomien ponúka príležitosť vysokých výnosov, teda aspoň pre tých, ktorí majú dobrý zmysel pre správne načasovanie svojej investície. Ale keď vznikajú projekty, ktoré SĽUBUJÚ určité výnosy a agresívne presadzujú svoj investičný prístup, niečo už rozhodne nie je v poriadku. V USA už zrušili tri takzvané pyramídové schémy, pričom po Davor Coin a BitConnect je najnovšou platforma Bitstrade.

Vyzerá to tak, že Číne sa napriek oficiálnym zákazom voči kryptomenám a ICO stále nedarí zamedziť obchodovaniu domáceho obyvateľstva s digitálnymi menami. Spoločnosti, ktorým bolo zakázané pôsobenie v Číne, sa presťahovali do Hong Kongu či Japonska, no a obyvatelia hľadajú stále sofistikovanejšie spôsoby, ako sa dostať na tieto burzy – napríklad za použitia VPN siete, vďaka ktorej sa nedá zistiť, odkiaľ pristupujú k internetu.

Japonská spoločnosť GMO Internet, Inc. zverejnila svoje plány ponúkať od augusta cloud určený na ťaženie Bitcoinu.

Burza Coincheck bola zažalovaná svojimi klientmi za to, že im zmrazila účty po tom ako bola hacknutá a okradnutá o 530 miliónov dolárov v hodnote kryptomeny NEM.

Portál Salon.com ponúka svojim čitateľom možnosť odstrániť reklamy z webu výmenou za to, že počas ich prítomnosti na stránke využije časť výkonu ich zariadenia (počítač/mobil) na ťaženie kryptomeny.

Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne