Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (13.2.): Klamstvá o Muskovi, budúcnosť kryptomien, Jay-Z, Island či Thajsko

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien - Elon Musk a JP Morgan Chase
Správy dňa zo sveta kryptomien - Elon Musk a JP Morgan Chase

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Utorňajší súhrn správ zo sveta kryptomien

,,Kryptomeny môžu jedného dňa pomôcť diverzifikovať investorom ich portfólia”, píše sa v správe, ktorú vypracovali analytici banky JP Morgan Chase vo svojej novej 71-stranovej výskumnej práci zameranej na technológiu. ,,Ak kryptomeny prežijú niekoľko nasledujúcich rokov a zohrajú rolu v globálnom trhu, potom pravdepodobne vystúpia z ich špekulatívnej fázy a následne by mohli priniesť normálnejšie výnosy, nižšiu volatilitu a korelácie (podobne ako iné aktíva ako zlato či JPY),” znelo tiež v správe.

Facebookom koluje podvodný sponzorovaný reklamný odkaz na článok, v ktorom sa tvrdí, že Elon Musk opúšťa Teslu, aby sa naplno venoval novému start-upu, ktorý je zameraný na Bitcoin. Podvodná stránka, na ktorú kliknete, vyzerá podobne ako technologická sekcia portálu CNN. Tejto správe samozrejme neverte. Kuriózne je, že hoci Facebook zakázal propagovať reklamy na kryptomeny a ICO, táto sponzorovaná správa v rôznych variáciách stále koluje Facebookom. 

Hodnota kryptomeny Ethereum Classic v priebehu posledných 7 dní rástla o vyše 100%. Na svedomí to má blížiaci sa Hard-Fork, ktorý je naplánovaný na 5. marca 2018.

Generálna riaditeľka medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagarde povedala, že regulácie kryptomien sú nevyhnutné, aby bolo možné zabrániť ich zneužívaniu na nelegálnu činnosť.

Republikánsky kandidát do senátu Austin Petersen potvrdil, že prijal doposiaľ najväčší finančný príspevok v kryptomenách v histórii Spojených štátov amerických. Celkovo mu bolo zaslaných 24 kryptomenových dotácií, pričom najväčšia z nich mala hodnotu 0.284 Bitcoinu (cca 4500 USD).

Jay-Z sa stal po Nasovi či Snoop Doggovi ďalšou celebritou z hiphopového priemyslu, ktorá investuje do kryptomien.  Zaujímavosťou je, že na koncert s jeho manželkou Beyonce, ktorý sa bude konať 24. júla na štadióne Soldier Field v Chicagu (kapacita 61 500 divákov), sa dajú kúpiť prvé lístky v 25% zľave výhradne za Bitcoin.

Prezident Čečenska, autonómnej republiky ruskej federácie v severnom Kaukaze, Ramzan Kadyrov, sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Avšak, že to znamená ruské “áno” pre kryptomeny to tvrdiť nemožno, pretože toto rozhodnutie urobí Moskva.  ,,Rozhodol som sa, že si kúpim Bitcoin, aby som bol súčasťou evolúcie kryptomien,” vyhlásil.

Spravodajská agentúra Associated Press vydala správu, podľa ktorej Island pravdepodobne spotrebuje v tomto roku na ťažbu kryptomien viac energie, ako všetky domácnosti v tejto krajine. Island je jednou z najpopulárnejších destinácii pre ťažiarov pre priaznivé podmienky. 

CEO burzy Kraken, Jesse Powell, v rozhovore pre CNBC upozornil obchodníkov s kryptomenami, aby poriadne zvážili každú investíciu a urobili si o danej kryptomene čo najlepší prieskum. ,,Myslím si, že v konečnom dôsledku musia spotrebitelia dbať na seba, pozrieť sa na základy každej mince, do ktorej investujú a nesmú sa spoliehať na burzu, že ich ochráni pred volatilitou na trhu.”

Veerathai Santiprabhob, guvernér centrálnej banky v Thajsku, požiadal banky v tejto krajine, aby sa držali čo najďalej od kryptomien. Zároveň ich upozornil, aby neposkytovali svojim klientom žiadne rady a odporúčania, čo sa týka kryptomien a nijak sa nespolupodieľali na tvorbe nových kryptomenových búrz či zmenárni. Thajský minister financií Apisak Tativorawong 7. februára informoval, že  Thajsko nezakáže krypromeny, no prijme regulácie, ktoré budú  chrániť investorov pred možnými podvodmi.

Včerajší súhrn správ zo sveta kryptomien nájdete tu >

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne