Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (12.2.): McAfee sa ospravedlňuje, Tron, regulácie či obrovský rast UCASH

Článok

Správy dňa kryptomeny - McAfee, U.CASHSprávy dňa kryptomeny - McAfee, U.CASH
Správy dňa kryptomeny - McAfee, U.CASH

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Pondelňajšie správy zo sveta kryptomien

John McAfee, jeden z najznámejších kryptoinvestorov, ktorý je mimoriadne aktívny na Twitteri, patril medzi tých, ktorí šírili internetom podozrenie o tom, že burza Binance bola hacknuta. McAfee sa teraz rozhodol ospravedlniť: ,,Chcem sa ospravedlniť Binance a CEO spoločnosti Changpengovi Zhaovi za môj podiel na vytváraní „FUD-u“ (strach, neistota, pochybnosti) v čase ich výpadku. Ako dlhoročný profesionál v oblasti počítačovej bezpečnosti mi môj inštinkt v spojitosti s rôznymi pochybnými správami ovplyvnili môj lepší úsudok. Ospravedlňujem sa.”

Gibraltár sa stane prvou krajinou, ktorá prijme zákon týkajúci sa výhradne ICO. Zákon by mal riešiť problémy súvisiace s ICO s cieľom chrániť počiatočných investorov. Projekty by podľa neho mali poskytovať primerané, presné a vyvážené informácie každému, kto kupuje tokeny, uviedla vláda a Gibraltárska komisia pre finančné služby. Zákon bude tiež umožňovať sledovanie a kontrolu propagácie, ponuky, predaja a distribúciu tokenov. Ide o jednu z prvých vládnych reálnych reakcií na stúpajúci záujem o ICO. Kým v roku 2016 do nich investovali ľudia približne 100 miliónov dolárov, v roku 2017 to už bolo vyše 3,7 miliardy USD.

Hackeri zaútočili na taliansku burzu BitGrail, z ktorej odcudzili 17 miliónov Nano (XRB) v hodnote 170 miliónov dolárov. Kryptomena XRB na to zareagovala pádom z 11,5 dolára na 9,12 USD (v čase písania tohto článku je jej hodnota už vyššia – 10,15USD). Odhaliť zlodejov chce pomôcť burza Binance, ktorej generálny riaditeľ Changpeng Zhao na Twitteri oznámil, že Binance je pripravená zmraziť vklady páchateľov, ak tím BitGrail poskytne ich adresy.

U.CASH sa vďaka rastu o 859% v priebehu 24 hodín dostal medzi 100 najhodnotnejších kryptomien. Aktuálne je na 23. priečke. ,,Videli sme tokeny ako je tento aj predtým. Náhle sa vynoria a potom padnú dole rovnakým spôsobom, ako vyleteli. Stavím sa, že pôvodní investori teraz vyberajú svoje zisky,” myslí si o tomto nečakanom raste U.CASH investor Elijah Moody z Marylandu.

Stránky britskej vlády a ďalších 4000 iných webov boli napadnuté malware-om, ktorý ťažil kryptomenu Monero.

Úrad pre reguláciu finančných služieb (FSRA) v Abu Dhabi uviedol, že “skúma a uvažuje o vývoji robustného regulačného rámca vhodného na reguláciu a dohľad nad činnosťou kryptomien.” Vzhľadom na rastúcu popularitu kryptomien v tomto regióne bude FSRA sústrediť svoju pozornosť na boj proti praniu špinavých peňazí a podporou terorizmu za využitia digitálnych mien. Tieto správy prichádzajú len týždeň po tom, ako regulátor cenných papierov v Spojených arabských emirátoch varoval pred rizikom investovania do kryptomien. Podobné opatrenia avizujú aj v Japonsku, Európskej Únii či Singapure.

Spoločnosť Coinprism oznámila, že ukončuje svoju prevádzku. Používatelia tejto peňaženky majú čas do 31. marca na to, aby previedli svoje Bitcoiny inam.

Kryptomena Tron (TRX) bola zalisovaná na burzu Bibox v menových pároch TRX/BTC a TRX/ETH.

Electroneum (ETN) by malo byť pridaná na burzu Quoine, informovala o tom ich oficiálna stránka.

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne