Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (1.2.) – India, Švajčiari ako kryptonárod, Lisk, Kodak či Venezuela

Článok

Krypto správy dňa
Krypto správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

// Článok v priebehu dňa aktualizujeme

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Kórejská colná služba (KCS) oznámila, že odhalila nekalé praktiky pri obchodovaní s forexom v hodnote dokopy 600 miliónov dolárov v kryptomenách. Išlo o prípady, kedy boli kryptomeny zneužité na pranie špinavých peňazí z ilegálnej činnosti.

Spoločnosť Kodak sa rozhodla odložiť svoje ICO, ktoré bolo plánované na 31. januára. Namiesto toho táto kultová značka oznámila deň pred spustením, že potrebuje aspoň niekoľko ďalších týždňov na prípravu.  

Švajčiarsko chce byť “krypto-národom”. Vyhlásil to švajčiarsky minister hospodárstva Johann Schneider-Ammann na kryptokonferencii pre súkromných a inštitucionálnych investorov, ktorá bola prvá tohto druhu v tejto krajine.

Nové pravidlá v Južnej Kórei, ktoré od 30. januára zakazujú anonymné obchodovanie s kryptomenami, môžu mať z krátkodobého hľadiska negatívny vplyv na trh, no z dlhodobého hľadiska budú prospešné. ,,Môžeme očakávať skutočne veľký nárast kryptotrhu,” povedal pre agentúru CNBC Julian Hosp, spoluzakladateľ a prezident spoločnosti TenX.

Indonézia zvažuje komplexný zákaz obchodovania s kryptomenami a zároveň plánuje vydať vlastnú národnú kryptomenu. Tá by mohla byť v Indonézii používaná ako oficiálny platobný prostriedok pre medzinárodné transakcie.

Hodnota kryptomeny Lisk (LSK) včera po zalisovaní na japonskú burzu bitFlyer vzrástla v priebehu 30 minút z ceny 21,63$ na 35,26$, čo predstavovalo nárast jej hodnoty o vyše 60 percent. Zalisovanie novej kryptomeny však sprevádzali technické komplikácie, ktoré napokon viedli k ceny na približne 26 dolárov.

Venezuelská vláda vyhlásila, že ťažba kryptomien je odteraz kompletne legálna. Zároveň všetky obvinenia voči osobám, ktoré boli v súvislosti s ťažbou Bitcoinu a ďalších kryptomien v predchádzajúcich rokoch zatknuté či vyšetrované, budú zrušené. Predstaviteľ venezuelskej vlády Carlos Vargas zároveň potvrdil, že už 20. februára príde na trh národná kryptomena Petro.

Spolumajiteľ basketbalového tímu Golden State Warriors a bývalý zamestnanec Facebooku si myslí, že hodnota Bitcoinu môže byť v budúcnosti milión dolárov. Prečítajte si náš článok.

// Aktualizované o 14:07:

Zabudnite na Tether (USDT). Na burze Bittrex by ho mohol nahradiť dolár. Viac sa dočítate v tomto článku.

Dnešný prepad Bitcoinu a ďalších altcoinov majú zrejme na svedomí zlé správy z Indie. Viac sa dočítate tu

Royal Mint Gold (RMG) – tak sa bude volať kryptomena, ktorú vydá Britská kráľovská mincovňa. Táto kryptomena bude krytá zlatom. ,,Rozdiel medzi nami a inými kryptomenami je ten, že naša mena je naozaj krytá niečím hmatateľným a hodnotným,“ povedal o nej  Tom Coghill, zástupca britskej kráľovskej mincovne.

// Aktualizované o 16:36:

Správy z Indie o zákaze obchodovania s kryptomenami niektoré svetové média zle interpretovali ako úplny zákaz Bitcoinu. Odborníci na krypto tvrdia, že išlo o manipuláciu s trhom. Viac sa dočítate v tomto článku

Spoločnosť Samsung začala vyrábať čipy ASIC určené na ťažbu Bitcoinu.

// Článok v priebehu dňa aktualizujeme

Chcete investovať do kryptomien Bitcoin, Litecoin či Ripple? Skúste investičnú platformu Etoro.

Máte tip na zaujímavú informáciu? Chceli by ste sa podieľať na tvorbe tohto portálu? Kontaktujte nás: kryptonovinky@gmail.com. Ďakujeme!

 

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne