Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dnešné správy z Indie manipulujú s kryptotrhom. Niekto na Bitcoine dobre zarobil, tvrdí krypto novinár z Dublinu

Článok

Manipulácia s trhom India
Manipulácia s trhom India

Na portáli kryptonovinky.sk sme vás dnes už informovali o prejave indického ministra financií, ktorý svojimi vyhláseniami ovplyvnil vývoj kryptomenového trhu. Bitcoin následne klesol na hodnote až pod 10 tisíc dolárov a aktuálne je na cene cca 9400 USD.

Odborné stránky venujúce sa kryptoproblematike však začali postupne zverejňovať články, v ktorých vysvetľujú, že vyhlásenie indického ministra bolo citované svetovými médiami nesprávne a  išlo o manipuláciu trhom, či už zámernú alebo nie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Arun Jaitley síce povedal, že krajina plánuje zakázať obchodovanie s kryptomenami a túto činnosť považuje za nelegálnu, no ani raz nevyslovil myšlienku, že nelegálny je samotný Bitcoin alebo obchodovanie s kryptomenami na burzách. Viac o prajave Jaitleyho nájdete tu.

Manipulovali média s trhom?

Niektoré zahraničné média však citovali Jaitleyho v tom zmysle, že India má záujem kompletne zakázať Bitcoin, čo nie je pravda.

,,Keby sa neobjavila táto správa, trh by nešiel dole tak výrazne. Všetko je len manipulácia priatelia, buďte pokojní a HODL (držte),” vyslovil svoj názor pre portál ambcrypto.com investor do kryptomien z Telengany (indické mesto s 35 miliónmi obyvateľov) Raghu Mohan.

Podobný názor má aj blockchainový novinár a špecialista na túto problematiku Brian Wright z Dublinu: ,,Toto som videl už mnoho krát. Najprv Čína, potom Južná Kórea a teraz India. Je veľmi zaujímavé sledovať ako niektoré veľké média v priebehu niekoľkých sekúnd od prejavu Aruna Jaitleyho urobili vyhlásenie. Ide o vážnu manipuláciu s trhom a určite na tom niektoré veľryby (whales) dobre zarobili.”

Prejav Jaitleyho v indickom parlamente počas rokovaní o štátnom rozpočte tak v žiadnom prípade neobsahoval žiadne vyjadrenia týkajúce sa prípadného zákazu obchodovania s kryptomenami, čo by znamenalo zákaz pre veľké burzy ako Unocoin alebo Zebpay. Trh napriek tomu zrejme práve prispením hrozivých titulkov médií reagoval odlivom kapitálu.

Súhrn dnešných noviniek z kryptosveta nájdete v našej pravidelnej rubrike tu.

 

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.