Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin opäť klesá, môžu za to zlé správy z Indie!

Článok

India - zlé správy
India - zlé správy

Trh s kryptomenami reaguje na nové regulačné podmienky Indie, o ktorých dnes počas svojho príhovoru o štátnom rozpočte hovoril v parlamente minister financií Arun Jaitley. Bitcoin na to reagoval pádom pod 10 tisíc dolárov. V čase písania tohto článku má podľa Coinmrketcap.com hodnotu 9587 USD.

S výnimkou Ethereum (ETH), ktoré v priebehu posledného týždňa rastie, všetky väčšie coiny zaznamenávajú prepad. Ripple (XRP), ktoré nedávno atakovalo hranicu štyroch dolárov, sa tesne drží nad hranicou jedného dolára.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prečítajte si aj Denný súhrn zaujímavých správ zo sveta kryptomien.

Čo sa stalo v Indii?

Indický minister financií v podstate vyhlásil, že kryptomeny v Indií nie sú legálnym platidlom. Zároveň sľúbil zásah proti všetkým nezákonným obchodným aktivitám vrátane crypto. Toto vyhlásenie sa začalo rýchlo šíriť médiami a sociálnymi sieťami, ktoré varujú pred úplným zákazom kryptomien v tejto krajine.

,,Naša vláda neuznáva kryptomeny ako zákonne platidlo alebo mince a príjme všetky opatrenia na odstránenie používania týchto produktov pri financovaní nelegitímnych aktivít alebo ako súčasť platobného systému,” povedal vo svojom prejave.

,,Arun Jaitley práve zabil kryptomenovú párty v Indií,” vyjadril svoj názor indický právnik Monish Panda v rozhovore pre qz.com a  dodal: ,,Vláda teraz príde s nejakým novým legislatívnym mechanizmom alebo upraví existujúce právne predpisy s cieľom dosiahnuť zánik nezákonného obchodovania a obchodovania s kryptomenami. Budem pri tom trestať subjekty a jednotlivcov, ktorí sa budú na tomto obchode podieľať.”

Aktualizácia: Ako uvádza portál ccn.com Jaitley nehovoril nič o obchodovaní s kryptomenami na kryptoburzách ani o o ich prípadnom zákaze. Táto správa teda neznamená zákaz Bitcoin -u ako takého.

India je považovaná za kryptomenovú veľmoc. Portál Quartz vo svojom článku uvádza, že každá desiata bitcoinová transakcia pochádza práve z tejto krajiny.

// Prečítajte si aktuálny článok na túto tému: Dnešné správy z Indie manipulujú s kryptotrhom. Niekto na Bitcoine dobre zarobil, tvrdí krypto novinár z Dublinu

Poznáte Etoro? Na tejto investičnej platforme môžete automaticky kopírovať investície úspešných obchodníkov s kryptomenami. Prečítajte si našu recenziu Etoro tu.

 

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.