Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.2.): Američania s dominantným postavením na veľkých burzách

Článok

Bitcoin trading
Bitcoin trading

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Investičné podvody v roku 2018 sa netýkali len kryptomien

Úrad finančného správania Spojeného kráľovstva (FCA) uviedol, že straty v súvislosti s investičnými podvodmi vrátane tých, ktoré súvisia s kryptomenami, dosiahli v roku 2018 celkovú výšku viac ako  255 miliónov dolárov. Najčastejšie súviseli podvody s neautorizovanými investíciami do akcií, dlhopisov, forexových trhov a kryptomien. Priemerná strata poškodenej osoby bola 37 tisíc dolárov. (cointelegraph)

Predikcie pre rok 2019 od významných osobností 

Magazínu Forbes sa podarilo získať predikcie pre kryptomeny a technológiu blockchain na nasledujúcich 12 mesiacov od významných predstaviteľov z oblasti kryptomien, technológie blockchain a rizikového kapitálu. Náš rozsiahly preklad týchto predikcií si môžete prečítať v tomto článku.

Predikcia pre rok 2019: Forbes odpovedali lídri z oblasti kryptomien a blockchainu

Na veľkých burzách majú dominantné postavenie Američania

Závery štúdie firmy DataLight ukazujú, že na najväčších zmenárňach a burzách s kryptomenami majú najväčšie zastúpenie obchodníci z USA. Američania najviac obchodujú na Coinbase (60% všetkých obchodníkov), zatiaľ čo na burzách Binance, Bittrex a Poloniex tvoria Američania 24%, 27%, respektíve 28% z celkového počtu zákazníkov. Na burze Bitfinex, ktorá sídli v Hongkongu, tvoria 10 percent, kým Nemci až 13 percent. Na Binance majú druhé najväčšie zastúpenie Rusi, po ktorých nasledujú Turci, Briti a Nemci. Na Coinbase sú na druhom mieste Briti, tretí Francúzi, štvrtí Taliani a piaty Nemci. (cointelegraph)

Nová štúdia naznačuje rastúcu decentralizáciu ťažby Bitcoinu

Podľa správy spoločnosti Canaccord sa stáva ťažba Bitcoinu viac decentralizovanou a diverzifikovanou. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Ťažba Bitcoinu sa stáva decentralizovanejšou, naznačuje štúdia

Šéf QuadrigaCX napísal závet, kryptomeny však nespomenul

Gerald Cotton, generálny riaditeľ burzy QuadrigaXC, ktorého úmrtie spôsobilo, že burza údajne nemá prístup ku “cold wallets”, na ktorých sa nachádza väčšina kryptomien vo vlastníctve kanadskej burzy, mal podľa Bloombergu napísať svoj závet 12 dní pred svojou smrťou. Jeho manželka podľa nej nadobudla vlastníctvo všetkých nehnuteľnosti, no nespomínajú sa žiadne kryptomeny. Burza tvrdí, že z toho dôvodu nedokáže odškodniť vyše 100 000 svojich klientov, ktorí sa márne snažia dostáť k svojim investíciám. Ide o celkovú hodnotu vyše 190 miliónov dolárov.

K testovaniu Lightning Network sa pridal aj šéf Twittru Jack Dorsey

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Twitter Jack Dorsey sa pripojil ku komunitnému projektu, ktorý demonštruje funkcionalitu platobného protokolu Lightning Network. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

K testovaniu Lightning Network sa pridal aj šéf Twittru Jack Dorsey

Včerajší diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (5.2.): Facebook kúpil kryptostartup, xRapid od Ripple používa prvá banka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.