Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.2.): Facebook kúpil kryptostartup, xRapid od Ripple používa prvá banka

Článok

Správy dňa FB Ripple
Správy dňa FB Ripple

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkový prehľad zo sveta kryptomien

Produkt xRapid od Ripple používa prvá banka

Euro Exim Bank sa stala prvou bankou, ktorá oficiálne prijala technológiu xRapid od spoločnosti Ripple. Token XRP bude využívaný na minimalizovanie nákladov a výrazne zrýchlenie medzinárodných transakcii. xRapid umožňuje bankám konvertovať ich menu do XRP, odoslať XRP v danej hodnote do zahraničia, kde sa XRP okamžite prevedie na menu danej krajiny. Celý proces trvá len niekoľko minút. Šéf Ripple Brad Garlinghouse predpokladá, že túto technológiu v roku 2019 využije množstvo ďalších bánk. (dailyhodl)

Objemy obchodov v januári výrazne klesli

Objemy obchodovania na burzách klesli v januári 2019 k najnižším hodnotám od roku 2017. Uvádza to analýza, ktorú vypracovala blockchain analytická spoločnosť Diar. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Objemy obchodovania s kryptomenami v januári výrazne klesli

Facebook potvrdzuje záujem o blockchain, kúpil startup

Facebook kúpil malý blockchain startup ChainSpace, ktorý považuje za výborný zdroj z hľadiska odbornosti zamestnancov. Až štyria z piatich hlavných vývojárov sa okamžite pridajú k Facebooku. V rámci startupu ChainSpace pracovali najmä na problémoch škálovateľnosti blokov, ktorá predstavuje pre blockchain jeden z hlavných problémov. Kým Bitcoin dokáže realizovať za sekundu do 18 transakcií, Visa je schopná 2000 TPS (transakcie za sekundu) a PayPal 115 TPS. Kedy a či vôbec sa Facebook rozhodne integrovať novú technológiu do svojej siete je zatiaľ otázne. Šéf Messengeru David Marcus, ktorý predtým pracoval pre Coinbase, však už niekoľko mesiacov vedie vo Facebooku pracovnú skupinu, ktorá sa intenzívne sústredí na skúmanie blockchainu. Facebook má okrem toho v pláne integrovať vlastnú kryptomenu do aplikácie WhatsApp.  (cointelegraph)

Hodnota tokenu BitTorrent raketovo rastie

Cena tokenu BitTorrent (BTT) vzrástla od počiatočnej ponuky mincí (ICO) o 1000 percent. Peer-to-peer klient BitTorrent, ktorý umožňuje používateľom distribuovať súbory cez internet, spustil na začiatku januára svoj natívny token BTT založený na blockchaine Tron. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Cena kryptomeny BitTorrent (BTT) stúpla od ICO už o 1000%!

Kryptomeny v hodnote 318 miliónov dolárov predané cez BitPoint?

Správca konkurznej podstaty zaniknutej kryptozmenárne Mt.Gox údajne predal veľké množstvo Bitcoinov a Bitcoin Cash v rámci obchodnej platformy BitPoin. Anonym, ktorý poskytol túto informáciu, sa dostal k informáciám zo súdnych konaní týkajúcich sa Mt. Gox na tokijskom okresnom súde. Nobuaki Kobayashi mal predať na základe dostupných dokladov BTC a Bitcoin Cash v hodnote okolo 318,5 milióna dolárov. (cointelegraph)

Podozrenia súvisiace s QuadrigaCX

Včera sme vás informovali, že kanadská burza QvadrigaCX sa ocitla vo vážnych problémoch po tom, ako zomrel jej zakladateľ, ktorý mal údajne ako jediný prístup ku kryptomenám uložených na tzv. “cold wallets”. Podľa oficiálnych vyhlásení malo ísť o kryptomeny v hodnote takmer 200 miliónov dolárov. Portál Zerononcence Blog však tvrdí, že tieto tvrdenia nie sú pravdivé a QuadrigaCX mala pravdepodobne rezervy len v hodnote menej než 100 miliónov dolárov. Portál taktiež poukázal na to, že aj po smrti Geralda Cottena bolo zaznamenaných niekoľko transakcií z burzy, čo je prinajmenšom podozrivé a naznačuje, že predstavitelia burzy majú stále prístup k minimálne nejakej časti spomínaných kryptomien. (cointelegraph)

Odporúčame aj:

VIDEO: Čo je Bitcoin halving? Ako môže ovplyvniť cenu Bitcoinu?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.