Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Objemy obchodovania s kryptomenami v januári výrazne klesli

Článok

Bitcoin dole
Bitcoin dole

Objemy obchodovania na burzách klesli v januári 2019 k najnižším hodnotám od roku 2017. Uvádza to analýza, ktorú vypracovala blockchain analytická spoločnosť Diar.

Pokiaľ ide o najväčšiu kryptoburzu Binance, obchodovanie s Bitcoinom kleslo v januári 2019 v porovnaní s decembrom 2018 až o šokujúcich 40%.

Americká zmenáreň Coinbase zas v páre BTC/USD zaznamenala zobchodovaný objem len v hodnote jednej miliardy dolárov, čo je najhorší výsledok od mája 2017. Pre ilustráciu v januári 2018 bola táto hodnota 8-krát väčšia.

Coinbase vs. USD

Burza OKEx sídliaca v Hong Kongu zaznamenala podľa oficiálnych údajov pokles v objeme realizovaných obchodov po troch mesiacoch rastu. Kým v decembri zobchodovala rekordných 5,5 miliardy dolárov, v januári 2019 to boli len štyri miliardy. V prípade OKEx však upozorňujeme na to, že existujú podozrenia týkajúce sa možného úmyselného manipulovania s objemom realizovaných obchodov.

OkeX volume

To, že objemy obchodov na kryptoburzách v dôsledku výrazného pádu hodnoty kryptomien postupne klesajú, je známe už dlhšiu dobu. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa v novembri 2018 vyjadril, že ho nízke “volume” zatiaľ neznepokojuje, hoci prezradil, že objem obchodov na Binance predstavuje len desatinu toho, čo bolo zaznamenané v januári 2018. Napriek tomu však je „volume“ omnoho vyššie, než bol pred dvomi či tromi rokmi.

Podozrenia týkajúce sa falošných údajov o objemoch obchodov, ktoré reportujú burzy, podporila aj štúdia Blockchain Transparency Institute (BTI), ktorá v decembri 2018 uviedla, že väčšina z TOP25 svetových kryptobúrz má informácie o objeme transakcií nafúknuté. Jasné dôkazy o falšovaní volume boli preukázané najmä u búrz Huobi a HitBTC, ale v menšej miere aj u spomínaného OKEx. V prípade burzy BitHumb zas existujú podozrenia, že sa manipuluje s volume u kryptomien Monero (XMR), Dash, bitcoin Gold a Zcash (ZEC).

Dva spôsoby, ako investovať do viacerých kryptomien naraz

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.