Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.12.): Ozval sa tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto?

Článok

Nakamoto - správy dňa
Nakamoto - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Ozval sa záhadný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto?

Účet Satoshiho Nakamota, záhadného zakladateľa Bitcoinu, na globálnej neziskovej sieti P2P Foundation, zverejnil 29. novembra nový príspevok. Účet je viazaný na starú emailovú adresu satoshin(zavinac)gmx.com – teda rovnaký mail, aký bol údajne použitý pri jednom z prvých článkov o Bitcoine na P2P sieti v roku 2009. Rovnaký mail bol však údajne napadnutý hackermi v novembri 20!4, štyri roky po tom, ako bola u Nakamota zaznamenaná posledná online aktivita. Na spomínanom účte bolo 29. novembra zverejnené len jedno slovo – “nour” – čo je definícia pre “Starostlivého a láskyplného človeka. Zároveň inteligentného, zábavného a citlivého. Zároveň však tvrdohlavého a neochotného prijímať rady iných ľudí. Keď sa usmieva, zabudnete na všetky problémy, ktoré máte, jeho objatie vám poskytne istotu, akú ste nikdy necítili“ – aspoň tak nejak znie definícia tohto slova z Urban Dictionary.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalšou možnosťou je preklad z arabčiny. V tom prípade by išlo o “svetlo” alebo “oheň”.

Účet okrem zverejnenia tohto slova vykonal ešte jednu aktivitu – nadviazal priateľstvo s užívateľom Wagnerom Tamanahom, ktorého profil naznačuje, že žije v brazílskom Sao Paulo. Verejne zdieľané príspevky na facebooku naznačujú, že v súčasnosti pracuje v brazílskej blockchainovej a kryptomenovej komunite.

V minulosti sa už viacero novinárov snažilo zistiť, kto je záhadny Satoshi Nakamoto. Niekoľko teórii sme opísali v tomto našom staršom článku z februára tohto roku.

SEC rokovala ohľadom Bitcoin ETF s VanEck a SolidX

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) vydala 28. novembra memorandum o poslednom stretnutí v súvislosti s očakávanými rozhodnutím ohľadom schválenia Bitcoin ETF. Riešila sa najmä téma možnej manipulácie BTC. Viac sa o dozviete z tohto nášho článku.

Obrovské presuny XRP: Miliarda dolárov presunutá takmer “za nič” a pár minút!

27.november 2018 bol z pohľadu fanúšikov kryptomeny XRP, súčasnej dvojky na trhu s digitálnymi menami, veľmi zaujímavý. Nie však z fundamentálneho hľadiska, ale z pohľadu zaznamenanej obrovskej transakcie v hodnote približne jednej miliardy amerických dolárov – konkrétne 2,6 miliardy XRP. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

BINANCE & BITCOIN: Zakladateľ a CEO burzy Binance Changpeng Zhao je presvedčený, že príde ďalší bullrun.

SMARTPHONE & BLOCKCHAIN: Spoločnosť Sirin Labs uviedla na trh prvý originálny blockchain telefón fungujúci na platforme SirinOS. Ide o určitú odnož Androidu, v ktorom je možné používať dApps. Samozrejmosťou je využívanie vstavanej cold peňaženky. Telefón s názvom Finney stojí 999 UD.


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.