Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Obrovské presuny XRP: Transakcia miliardy dolárov takmer “za nič” a v priebehu pár minút

Článok

Ripple (XRP)
Ripple (XRP)

27. november 2018 bol z pohľadu fanúšikov kryptomeny XRP, súčasnej dvojky na trhu s digitálnymi menami, veľmi zaujímavý. Nie však z fundamentálneho hľadiska, ale z pohľadu zaznamenanej obrovskej transakcie v hodnote približne jednej miliardy amerických dolárov – konkrétne 2,6 miliardy XRP.


Sledujte nás na Facebooku

Kryptomena XRP v spomínanej hodnote 1 miliardy dolárov bola premiestnená v rámci troch transakcii na adresu rKveEyR1SrkWbJX214xcfH43ZsoGMb3Pev. Dôvod nie je známy, no obdivuhodné sú náklady – dokopy stáli menej ako tri americké centy (poplatok za jednu tranakciu bol 0.000012 XRP) a realizované boli takmer okamžite v priebehu pár minút.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V kontraste so zdĺhavosťou a nákladnosťou bežných transakcii medzi bankami, je to pre XRP skvelá reklama. Predstavou spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, je spraviť z tohto tokenu nástroj pre rýchle medzinárodné prevody medzi bankami, čo sa Ripple postupne darí. Spoločnosť uzavrela partnerstvá s vyše 100 bankovými inštitúciami a má ambíciu nahradiť na tomto poli spoločnosť SWIFT, ktorá sa stará o medzinárodné transakcie už desaťročia, no trvajú aj dni a sú drahé.

Tip na súvisiací článok: XRP chce nahradiť zastaralý Swift

Špekulácie ohľadom transakcii

Presný dôvod, prečo boli tieto transakcie vykonané, sa pravdepodobne nikdy nedozvieme. Špekulácii je však viacero. Prvou možnosťou je snaha o ukážku toho, aké skvelé, rýchle a lacné je posielať doslova miliardy dolárov vďaka XRP. Za touto transakciou teda môže stáť aj samotná spoločnosť Ripple. Tá však mohla urobiť transakciu aj z iného dôvodu – na financovanie svojich projektov.

Druhou možnosťou je bezpečnosť, teda ochrana pred hackermi – čiže presun XRP z búrz na zabezpečený “cold storage“.

Tretia možnosť  – obrovská investícia do XRP zo strany veľkej inštitúcie – znie tiež veľmi atraktívne. Najmä pre tých, ktorí do XRP investujú a veria v rast hodnoty tejto kryptomeny.

Zdôrazňujeme, že všetky možnosti sú len špekulácie. Pravú identitu držiteľa peňaženky, na ktorú zamierilo 2,6 miliardy XRP, sa pravdepodobne nikdy nedozvieme. Fakt, že XRP je z pohľadu rýchlosti a nákladov na veľké transakcie skvelý produkt, je však zdá sa nespochybniteľný.

Zdroj: coinspeaker

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.