Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.3.): O falošnom volume, akvizícia Tron či štúdia o kryptoburzách

Článok

správy
správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Štúdia: Iba 14 percent kryptozmenárni je regulovaných

Iba 14 percent z 216 svetových kryptozmenárni respektíve búrz má v súčasnosti licenciu od regulačných úradov. Tvrdí to vo svojej správe z 27. marca startup Coinfirm. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Štúdia: Iba 14 percent búrz s kryptomenami je regulovaných

Šéf Binance: Správy o falošnom volume pomôžu priemyslu

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore pre Cointelegraph povedal, že nedávne závery štúdii o objemoch falošného obchodovania s kryptomenami od The Tie a Bitwise Asset Management sú užitočné pre celý kryptopriemysel. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Šéf Binance: Správy o falošnom volume pomôžu priemyslu s kryptomenami

Tron kúpil CoinPlay

Tron Foundation, nadácia, ktorá stojí za vývojom blockchainu TRON a kryptomenou TRX, kúpila blockchain app store CoinPlay. Oznámil to na Twitteri CEO Tronu Justin Sun. Viac informácii o tejto zaujímavej novinke sa dočítate v tomto našom článku.

Tron kúpil CoinPlay! Vytvorí blockchain trhovisko na spôsob Google Play?

Kryptomeny potrebujú svoj “WiFi moment”

Charles Hoskinson, zakladateľ spoločnosti IOHK, ktorá sa podieľa na vývoji kryptomeny Cardano (ADA), povedal, že priemysel s kryptomenami potrebuje nový impulz. Prirovnal to k “WiFi či Bluetooth momentu”, ktorých príchod znamenal veľký skok pre internet respektíve mobilné zariadenia. Viac sa dočítate v tomto našom článku.  

Kryptomeny potrebujú svoj “WiFi moment,” tvrdí zakladateľ Cardano Charles Hoskinson

Rýchle správy

KANADA: Mesto Ontario spustilo pilotný program, ktorý umožní jej občanom platiť daň z nehnuteľnosti pomocou kryptomien. Tie budú následne pomocou služby Coinberry Pay konvertované do kanadských dolárov.

RUSKO: Ruský miliardár Vladimir Potanin plánuje vytvoriť kryptomenový token, ktorý bude krytý paládiom. Potanin je riaditeľom ruskej spoločnosti na ťaženie niklu a paládia Nornickel. Tento token by mohol byť následne obchodovaný prostredníctvom fondov vedených vo Švajčiarsku.

MT.GOX: Japonskí prokurátori údajne ustúpili od zámeru odvolať sa voči verdiktu súdu, ktorý oslobodil bývalého CEO hacknutej burzy Mt. Gox Marka Karpelesa v žalobe týkajúcej sa sprenevery. Karpales dostal len podmienečný trest 2,5 roka za úpravu účtovníctva. Sprenevera mu však dokázana nebola.

AIRBNB: Digitálne darčekové karty, s ktorými prichádza poskytovateľ mobilných telefónov Bitrefill, umožnia zaplatiť za Airbnb pomocou kryptomien Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin a Dogecoin. Karta je technický poukážkový produkt, čo znamená, že zákazníci si kúpia ekvivalent v amerických dolároch pre Airbnb pomocou kryptomien a následne dostanú kód poukážky na použite na tejto platforme. Airbnb teda priamo nebude prijímať žiadne kryptomeny.

INDIA: V Indii bol spustený pilotný blockchain projekt, ktorý by mal pomôcť integrovať pestovateľov kávy s trhmi. E-trh založený na blockchaine a fungujúci pomocou mobilnej aplikácie umožní výrobcom kávy znížiť počet sprostredkovateľov, kým sa ich produkt dostane ku kupujúcim.

KUCOIN: Populárna singapurská kryptoburza KuCoin uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Simplex, aby umožnila svojim zákazníkom kupovať kryptomeny priamo prostredníctvom burzy pomocou kreditnej karty. Podporované by mali byť kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ABC a Litecoin. Služba je k dispozícii v približne 100 krajinách. Podobnú novinku nedávno oznámila aj Binance.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne