Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.3.): 14 zaujímavých noviniek za jeden deň

Článok

Bitcoin správy
Bitcoin správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

CFTC hovorila o regulácii kryptomien a DLT

Technologický poradný výbor americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) diskutoval o regulácii kryptomien a distribuovanej knihy (DLT). Prvý sa predstavil Peter Van Valkenburgh, riaditeľ výskumu v Coin Center, ktorý hovoril o rôznych mechanizmoch dosiahnutia konsenzu. V súvislosti s touto témou komisár pre CFTC Brian Quintenz uviedol, že plán Ethereum prejsť z konsenzu „Proof of Work (PoW)“ na „Proof of Stake (PoS)“ vyvoláva viacero dôležitých regulačných otázok vrátane toho, či zmena konsenzu môže viesť k možnostiam manipulácie alebo falšovania ledgeru.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Počas stretnutia sa hovorilo aj o správe, ktorú vypracovali Kathryn Trkla a Charley Mills. Týkala sa digitálnych mien z pohľadu federálnych a štátnych jurisdikcií. Predmetom diskusie bol stav regulácii kryptomien v USA, Malte, Švajčiarsku a ďalších krajinách. (cointelegraph)

Kritik Bitmainu tvrdí, že spoločnosť čaká veľká žaloba

Čínsky ťažobný gigant Bitmain môže čoskoro čeliť žalobe zo strany investorov, ktorí do Bitmain investovali minulý rok približne 700 miliónov dolárov. Tvrdí to známy kritik tohto čínskeho mining konglomerátu BTCKING555. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bitmainu vraj hrozí žaloba. Investori budú chcieť peniaze naspäť

Stellar mal v roku 2017 vážnu inflačnú chybu

Spoločnosť Messari tvrdí, že kryptomena Stellar (XLM) mala v apríli 2017 v systéme inflačnú chybu, ktorá bola využitá na vytvorenie približne 2,25 miliardy nových tokenov XLM, čo v tom čase predstavovalo hodnotu približne 10 miliónov dolárov. Čo s tým Stellar spravil sa dočítate v tomto našom článku.

Stellar mal v roku 2017 vážnu chybu. Spálil okolo 10 miliónov dolárov v XLM

BitTorrent čoskoro spustí decentralizovanú aplikáciu Live

Spoločnosť BitTorrent, ktorú vlastní blockchain projekt Tron (TRX), oznámila, že svoju verejnú beta verziu decentralizovanej aplikácie pre sociálne média s názvom BitTorrent Live vydá už v druhom štvrťroku 2019. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.

BitTorrent čoskoro spustí decentralizovanú aplikáciu BitTorrent Live

Švajčiarsky prezident: Regulácie musia byť rýchle

Švajčiarsky prezident Ueli Maurer zdôraznil, že zavedenie regulácii pre sektor blockchainu by malo byť rýchle a jasné. V rámci tejto témy vystúpil na summite CV Crypto Valley vo švajčiarskom meste Zug. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Švajčiarsky prezident: Regulácie blockchainu musia byť rýchle a jasné

Infografika stručne opisujúca kryptomeny

Viete opísať vášu obľúbenú kryptomenu pár slovami? Autori tejto infografiky sa o to pokúsili. Pozrite si stručný opis 33 popredných kryptomien len maximálne štyrmi slovami.

INFOGRAFIKA: 33 kryptomien opísaných maximálne 4 slovami

Rýchle správy

CARDANO (ADA): Kryptomena Cardano (ADA), ktorá zaznamenala v poslednom týždni pekný nárast hodnoty o vyše 20% voči doláru, je konečne podporovaná hardvérovou peňaženkou Ledger.

RAKUTEN: Japonský finančný e-commerce gigant spoločnosť Rakuten vstupuje do sveta kryptomien. Jej dcérska spoločnosť Rakuten Wallet, ktorá nahrádza burzu Everybody’s Bitcoin Inc., získala od japonského finančného regulátora licenciu pre prevádzkovanie burzy s kryptomenami.

LOCALBITCOINS: „Anonymná“ peer-to-peer krypto zmenáreň LocalBitcoins oznámila na svojom blogu, že už čoskoro bude kontrolovaná fínskym finančným úradom, nakoľko Fínsko prijalo prísne právne predpisy, ktoré pridelili kryptomenám právny status. Ich účinnosť by mala nadobudnúť platnosť v novembri 2019. LocalBitcoins prezentuje túto správu v pozitívnom duchu, pričom tvrdí, že prispeje k uznaniu kryptomien ako skutočného legálneho platidla.

VIETNAM: Najväčšia vietnamská distribučná spoločnosť Linh Thanh Group podpísala so švajčiarskou spoločnosťou KRONN Ventures AG sídliacou vo Švajčiarsku memorandum o porozumení o tom, že vo Vietname spoločne vytvoria prvú licencovanú kryptomenovú zmenáreň. Schválenie takejto zmenárne by bolo vo Vietnam veľkým krokom pre kryptomeny, ktoré v tejto krajine nemajú zatiaľ na ružiach ustlané a krajina dokonca zakázala import hardvérových zariadení na ťažbu kryptomien, nakoľko s tým súvisel zložitý proces regulácie novo vyťažených digitálnych mien.

TAGOMI A BITLICENCE: Ministerstvo financií štátu New York (DFS) udelilo licenciu BitLicense obchodnej kryptomenovej platforme Tagomi Trading, ktorú založil v decembri 2018 spoluzakladateľ PayPalu Peter Thiel. Na Tagomi Trading tak je odteraz možné v rámci prísne regulovaného trhu obchodovať s aktívami virtuálnych mien a zapájať sa do prevodu peňazí. Tagomi Trading je zameraná najmä na inštitucionálnych klientov.

HUOBI: Americká pobočka kryptozmenárne Huobi, Hbus, formuje nový tím, ktorý by mal pripraviť spustenie inštitucionálnych produktov a služieb týkajúcich sa kryptomien pre spoločnosti sídliace v USA.

CRYPTOJACKING: Cryptojacking, teda využívanie malwarového softvéru, ktorý ťaží kryptomeny využitím CPU a GPU sily napadnutých zariadení, sa neoplatí prevádzkovať ani na vlastných webových stránkach. Presvedčil sa o tom ukrajinský občan, ktorý takýto malware skryl na svojich edukačných stránkach, kde mal 1,5 milióna mesačných návštevníkov. Súd ho odsúdil na 6 rokov väzby.

COINBENE: Popredá kryptomenová zmenáreň CoinBene tvrdí, že sa nestala obeťou hacku a jej výpadok súvisí len s technickými problémami. Uviedla to v rámci oficiálneho tweetu publikovaného 27. marca s tvrdením, že všetky prostriedky klientov sú v bezpečí.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.