Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.2.): Nasdaq spúšťa kryptoindexy, Cryptopia či či Cisco

Článok

NASDAQ - správy dňa
NASDAQ - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkový prehľad zo sveta kryptomien

Nasdaq spustil dva kryptoindexy

Americká spoločnosť NASDAQ, ktorá prevádzkuje druhú najväčšiu burzu s cennými papiermi na svete, oficiálne spustila dva indexy, ktoré sledujú ceny kryptomien Bitcoin a Ethereum. Správu indexov s názvami Bitcoin Liquid Index (BLX) a Etheruem Liqid Index (ELX) zabezpečuje spoločnosť Brave New Coin (BNC).

BNC okrem toho plánuje spustiť aj index, ktorý bude sledovať hodnotu kryptomeny Ripple (XRP). Zatiaľ však nie je známe, či ho použije v rámci svojej platformy aj Nasdaq.

Nasdaq plánuje tento rok spustenie obchodovania s Bitcoin Futures a že v kryptomenách vidí potenciál potvrdzuje aj vyhlásenie generálnej riaditeľky spoločnosti Adena Friedmanovej, ktorá verejne vyjadrila vieru v dlhodobú životaschopnosť tohto odvetvia. (cointelegraph)

Buffett opäť „naložil” Bitcoinu

Miliardár Warren Buffett, ktorý je šéfom investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway, na rozdiel od Jamieho Dimona z JP Morgan Chase ani s odstupom času nemení názor na kryptomeny. V rozhovore pre CNBC uviedol, že Bitcoin je blud, ktorý priťahuje šarlatánov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Miliardár Warren Buffett opäť ostro kritizoval Bitcoin

Podľa prieskumu sú kryptomeny v bubline

Podľa prieskumu realizovanom CAIS (Cayman Alternative Investment Summit) sa väčšina investorov domnieva, že kryptomeny ako trieda aktív predstavujú bublinu. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Prieskum: Alternatívni investori si myslia, že kryptomeny sú v bubline

XRP konečne na Coinbase Pro!

O zalistovaní kryptomeny XRP od spoločnosti Ripple na najznámejšej americkej zmenárni Coinbase sa špekuluje už viac než rok. Najhorúcejšie to bolo v koncom roka 2017 a v januári 2018, kedy aj tieto špekulácie výrazne prispievali k rastu hodnoty XRP až na rekordných $3.40. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Fanúšikovia XRP sa dočkali. Ripple konečne mieri na Coinbase Pro

Špekulácia: Samsung Galaxy s10 s peňaženkou Enjin Wallet?

Kryptopeňaženka Enjin Wallet  by mala byť podľa zatiaľ neoficiálnych správ implementovaná do novej vlajkovej lode značky Samsung smartphone-u Samsung Galaxy S10. Táto špekulácia prispela aj k raste hodnoty ktyptomien ENJ a BAT. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

NEPOTVRDENÉ: Samsung Galaxy S10 bude mať implementovanú peňaženku Enjin, ENJ a BAT raketovo rastú

Rýchle správy

CISCO: Medzinárodná itech firma Cisco Systems otvorila novú pobočku v Singapure, ktorá sa bude zameriavať na kybernetickú bezpečnosť, internet veci a blockchain technológiu. Cisco sa v posledných rokoch aktívne zaoberá technológiou blockchain. V rok 2017 sa pripojila Enteprise Ethereum Alliance (EEA).

GOLDMAN SACHS & MAI CAPITAL: Bývalý výkonný riaditeľ Godlman Sachs Marco Lim bol vymenovaný za riadiaceho partnera hongkonskej hedžovej spoločnosti MaiCapital, ktorá sa zaoberá kryptomenami a technológiou blockchain. Lim predtým pôsobil aj v Deutshe Bank či Credit Suisse Forex Capital Markets. Lim je ďalší zo série vysoko postavených manažérov, korí sa rozhodli opustiť sektor tradičných financií a pridať sa ku startupom zameraných na blockchain a kryptomeny.

CRYPTOPIA: Novozélandská polícia vrátila prevádzkovateľom kryptoburzy Cryptopia, ktorá sa stala v úvode roka obeťou hackerského útoku, jej sídlo s povolením, že sa môžu nasťahovať naspäť do svojich kancelárii. Cryptopia napriek tomu zatiaľ nemôže obnoviť svoju činnosť. Počas hacku boli ukradnuté kryptomeny v hodnote približne 16 miliónov dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.