Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Warren Buffett opäť ostro kritizoval Bitcoin

Článok

Warren Buffet o Bitcoin
Warren Buffet o Bitcoin

Miliardár Warren Buffett, ktorý je šéfom investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway, na rozdiel od Jamieho Dimona z JP Morgan Chase ani s odstupom času nemení názor na kryptomeny. V rozhovore pre CNBC uviedol, že Bitcoin je blud, ktorý priťahuje šarlatánov.

Buffett, ktorý je dobre známym kritikom Bitcoinu, v minulosti vyhlásil napríklad aj to, že Bitcoin je dobrý maximálne ako hazardná hra, keďže nikto nevie, kde môže byť horná hranica jeho hodnoty. Skutočnú hodnotu však podľa neho nemá žiadnu. Pokiaľ ide o technológiu blockchain poznamenal, že tá nie je od Bitcoinu závislá.

V máji minulého roku zas počas výročnej schôdze Berkshire Hathaway vyhlásil, že kryptomeny sa dočkajú zlého konca a Bitcoin označil za “potkany na druhú”. Neváhal ho tiež prirovnať k holandskej tulipánovej mánii zo 17. storočia ktorá je považovaná za jednu z najväčších špekulatívnych bublín v histórii.

Podobný názor ako Buffett má na Bitcoin aj Charlie Munger, podpredseda Berkshire Hathaway. Ich žiak Chamath Palihapitiya však minulý rok vyhlásil, že jeho mentori sa v Bitcoine mýlia a že táto technológia nie je v okruhu pôsobnosti 88-ročného Buffeta.

Hoci Buffett nie je zástancom kryptomien, nerobí mu problém uznať, že sa občas vie v investíciách občas aj zmýliť. Počas rozhovoru pre CNBC totiž priznal, že Berkshite Hathaway urobila chybu pri prevzatí spoločnosti Kraft Foods, ktorú spojili s výrobcom kečupov H.J.Heinz. V súčasnosti vlastnia zhruba polovicu zlúčenej firmy Kraft Heinz, ktorej akcie klesli v piatok o 27%.

Buffett tiež opätovne prezentoval svoj názor, že v USA by mali bohatí ľudia platiť vyššie dane, pretože súčasné nastavenie spôsobuje, že bohatší sa stávajú čoraz bohatšími a chudobní chudobnejšími.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.