Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fanúšikovia XRP sa dočkali. Ripple konečne mieri na Coinbase Pro

Článok

Coinbase XRP
Coinbase XRP

O zalistovaní kryptomeny XRP od spoločnosti Ripple na najznámejšej americkej zmenárni Coinbase sa špekuluje už viac než rok. Najhorúcejšie to bolo v koncom roka 2017 a v januári 2018, kedy aj tieto špekulácie výrazne prispievali k rastu hodnoty XRP až na rekordných $3.40.

Keď však CEO Coinbase Brian Armstrong v januári 2018 vylúčil, že v krátkodobom horizonte Coinbase zalistuje XRP, trhová kapitalizácia XRP sa rýchlo prepadla zo 148 miliárd dolárov na 126 miliárd dolárov.

Odvtedy trvalo vyše rok, kým sa Coinbase konečne rozhodla vyjadriť podporu dlhodobo tretej najhodnotnejšej kryptomene. Na svojom blogu potvrdila, že ju zalistuje na burze Coinbase Pro.

S XRP budú môcť obchodovať na tejto burze zákazníci z USA, Kanady, Európskej únie, Singapuru, Austrálie a Spojeného kráľovstva. Coinbase nevylučuje, že postupne sprístupní obchodovanie s XRP aj v ďalších krajinách.

Coinbase dlhú dobu podporovala len štyri kryptomeny – Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Až v auguste 2018 pridala podporu pre Ethereum Classic (ETC), ktorú nasledovali v novembri Basic Attention Token (BAT) a ZCash (ZEC). Podpora pre tieto kryptomeny sa najprv týkala len burzy Coinbase Pro, no neskôr bola implementovaná aj v rámci samotnej zmenárne. Ako to bude v prípade XRP od Ripple zatiaľ nie je známe.

Hodnota XRP reagovala na túto novinku očakávaným rastom. Za posledných 24 hodín je XRP v pluse okolo 5%.

Na Coinbase Pro je možné okrem vyššie spomínaných kryptomien obchodovať aj s Civic (CVC), Decentraland (MANA), District0x (DNT), Maker (MKR), Ziliqa (ZIL) či DAI.

TIP: Ak ešte nie ste zaregistrovaný na Coinbase, pri prvom nákupe nad 100 dolárov dostanete malý bonus v hodnote 10 dolárov.

NEPOTVRDENÉ: Samsung Galaxy S10 bude mať implementovanú peňaženku Enjin, ENJ a BAT raketovo rastú

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.