Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.2.): Vďaka čomu rastie Ontology? Ethereum, Coinbase či Houbi

Článok

Ontology
Ontology

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Pondelkový prehľad zo sveta kryptomien

Dôvod parádneho rastu Ontology?

Vývojový softvér korporátne orientovanej kryptomeny Ontology (ONT) bol pridaný do platformy Google Cloud. Novo podporovaný softvér s názvom ont_dev_Platform predstavuje súbor nástrojov na vytváranie inteligentných zmlúv na blockahaine Ontology. Produkt decentralizovanej aplikácie obsahuje prehľadávač blokov, inteligentné smart kontrakty integrované vo vývojovom prostredí IDE, SmartX a prostredie pre testovanie. Ontology sa tak stáva jedným z prvých verejných blockchainov, ktorý má vývojovú platformu umiestnenú u troch popredných cloudových poskytovateľov – okrem Google aj u Amazon Web Services a v Microsoft Azure. Hodnota kryptomeny Ontology aj vďaka tejto novinke vzrástla za posledný týždeň voči doláru o 47%.

Vláda USA vrátila Bitfinexu 27 BTC

Bitfinex oznámil, že mu americká vláda vrátila približne 27.6 BTC, ktoré boli ukradnuté z tejto burzy ešte v roku 2016. Hoci nejde o hodnotu, ktorá by dokázala zamávať celým kryptotrhom, ide o jasný signál toho, že krádeže kryptomien z búrz sa nemusia vždy vyplatiť. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Ukradnuté BTC sa dajú dopátrať a vrátiť. Dôkazom je prípad Bitfinexu

Tron čaká hardfork, ktorý vraj zaujme inštitúcie

Zakladateľ kryptomeny TRON (TRX) Justin Sun oznámil, že blockchain TRON-u čaká 28. februára dôležitý hard fork, ktorý vzbudí väčší záujem inštitucionálnych zákazníkov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Priláka hard fork Tronu (TRX) nových inštitucionálnych používateľov?

Rýchle správy

ETHEREUM: Dlhoočakávaný hard fork Ethereum, ktorý bol už dvakrát odložený, sa uskutoční na bloku č. 7 280 000, čo pripadá na 28. február. Ide o významný upgrade, ktorý prinesie viaceré dôležité vylepšenia týkajúce sa základných protokolov, API a štandardov smart kontraktov.

COINBASE: Coinbase Wallet podporuje po novom aj kryptomenu Litecoin, ktorá sa tak pridáva k Ethereum, ERC-20 tokenom, Bitcoinu  a Bitcoin Cash.

BAHRAJN: Centrálna banka Bahrajnu vydala novú reguláciu týkajúcu sa kryptomien. Nové pravidlá sa týkajú udeľovania licencií, správy veci verejných, riadenia rizík, opatrení proti praniu špinavých peňazí, boja proti terorizmu, obchodného správania, vyhýbania sa konfliktu záujmov, spravodajstva a kybernetickej bezpečnosti. Zmenárne špecializované na kryptomeny budú musieť po novom rešpektovať usmernenia týkajúce sa zladenia objednávok, transparentnosti pri obchodovaní, manipulácie trhu a vyhýbaniu sa zneužívaniu trhu.

HUOBI: Austrálska pobočka zmenárne Huobi pre kritický prepad trhu musela prepustiť výraznú časť zamestnancov a z tohto dôvodu prechádza pobočka pod správu materskej spoločnosti Huobi Global sídliacej v Singapure.

UKRAJINA: Ukrajinská centrálna banka dokončila pilotnú schému pre vydanie národnej digitálnej meny – takzvanej e-hrivny. Okrem Ukrajiny pripravuje vydanie vlastnej kryptomeny aj znepriatelené Rusko.

JUŽNÁ KÓREA: Juhokórejská zmenáreň Coinbin, ktorá v roku 2017 prevzala pod svoju správu hacknutú zmenáreň YouBit, ohlásila bankrot.

FRANCÚZSKO: Francúzsky prezident Emmanuel Macron obhajoval používanie technológie blockchain v rámci medzinárodnej poľnohospodárskej konferencie v Paríži. Vyzval na jednotu európskych krajín v boji proti konkurencii z Číny, Ruska a Spojených štátov a zvýraznil význam spoločnej poľnohospodárskej politiky. Macron si myslí, že k úspechu európskeho poľnohospodárstva môže prispieť výraznou mierou digitálna inovácia.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.