Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Priláka hard fork Tronu (TRX) nových inštitucionálnych používateľov?

Článok

Tron TRX
Tron TRX

Zakladateľ kryptomeny TRON (TRX) Justin Sun oznámil, že blockchain TRON-u čaká 28. februára dôležitý hard fork. Ten pripadá na rovnaký deň ako očakávaný hardfork konkurenčného Ethereum.  

Tron, ktorý sa prezentuje ako blockchainova platforma umožňujúca prevádzku decentralizovaných aplikácii, chce prostredníctvom hard forku dosiahnuť výraznejšiu atraktívnosť pre inštitucionálnych používateľov. Podľa Suna bude upgrade viesť k aktualizáciám systému, ktoré prinesú napríklad možnosť multi-podpisov a dôležité funkcie pre správu účtov.

Justin Sun už stihol v rámci tweetu prezradiť, že upgrade s označením 3.5 bude viesť k uzavretiu partnerstva s firmou BitGo. Aktualizácia má prispieť aj k väčšej bezpečnosti pri blokových transakciách a dynamickejšiemu systému pre riadenie energie, ktorý je navrhnutý tak, aby zlepšil efektívnosť blockchainu. Spotreba energie je totiž podľa Suna veľkým problémom a preto poznamenáva, že túto otázku je potrebné riešiť už teraz s cieľom zefektívniť výkonnosť sieti a riadene energetiky.

Aktualizácia má tiež zvýšiť výkonnosť celej siete, ktorá by mala stúpnuť o 50%. Tron už v tomto smere prekonal svojho konkurenta Ethereum a po hardforku na tom bude údajne ešte lepšie, hoci nebolo uvedené, ako to chce dosiahnuť. Aktualizácie, už štvrtej v rade, sa dočká aj Tron Virtual Machine, ktorá má priniesť viaceré vylepšenia pre vývojárov decentralizovaných aplikácii (dApps).

Tron patrí medzi kontroverzné kryptomeny, ktoré majú veľkú základňu fanúšikov, no tiež mnoho kritikov. Kým na jednej strane je obrovská skupina ľudí, ktorá považuje blockchain Tronu za budúceho víťaza vo vývoji prostredia pre decentralizovaný internet, na druhej strane sú kritici tvrdiaci, že v skutočnosti ide o centralizovaný podvod a Tron je krátkodobo úspešný len vďaka marketingovému majstrovstvu Justina Suna.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.