Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.2.): Aké kryptomeny vlastní Vitalik Buterin? Privátne kľúče si môžete poistiť!

Článok

Správy - Ethereum
Správy - Ethereum

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Buterin prezradil, aké kryptomeny vlastní okrem Ethereum

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum, Vitalik Buterin, uviedol, že všetky jeho investície do kryptomien sú prakticky mierené do jediného projektu – pochopiteľne ide o Ethereum. Prezradil to v rámci rubriky „Ask Me Anything” na sociálnej sieti Reddit. Zároveň však priznal, že okrem Ethereum vlastní aj Bitcoin Cash, Bitcoin, Dogecoin ZCash. Hodnota týchto kryptomien však dokopy predstavuje len 10%, z celkového podielu ním vlastnených kryptomien. Zvyšných 90% má teda v Ethereum. (cointelegraph)

Proces nového schvaľovania Bitcoin ETF sa začal

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), potvrdila, že štartuje odpočítavanie do udelenia súhlasu respektíve nesúhlasu s návrhom, ktorý sa týka žiadosti o schválenie Bitcoin ETF od spoločnosti VanECk, SolidX a burzy CBOE. Komisia uverejní oznámenie o začiatku odpočtu pravdepodobne už dnes 20. februára. Od tohto termínu má 45 dní na to, aby vydala prvé rozhodnutie. Ním však nemusí byť len súhlas, či zamietnutie, ale aj odloženie rozhodnutia o ďalších 90 dní (čo sa predpokladá). (cointelegraph)

Testnet decentralizovanej burzy Binance je online

Najväčšia kryptoburza Binance oficiálne spustila testovaciu verziu svojej decentralizovanej burzy Binance Dex. Decentralizovaná platforma Binance DEX funguje na blockchaine Binance Chain, novom blockchain a peer-to-peer distribuovanom systéme. Používatelia, ktorí sú ochotní zapojiť sa a vyskúšať testovaciu verziu, už teraz môžu začať s vytváraním peňaženiek a výmenou tokenov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Binance DEX: Testovacia verzia decentralizovanej burzy je online!

Elon Musk pochválil Bitcoin

Vizionár, inžinier, vedec a podnikateľ Elon Musk, ktorý stoji za projektmi ako sú Tesla či SpaceX, povedal v rámci podcastu pre Ark Invest, že Bitcoin má brilantnú štruktúru a že kryptomeny sú oveľa lepší spôsob pre prenos hodnoty, než nejaké “kusy papiera“. Viac o názore Elona Muska na kryptomeny sa dozviete v tomto našom článku.

Elon Musk: Bitcoin má brilantnú štruktúru, kryptomeny nahradia hotovosť

Mileniáli sa zaujímajú o kryptomeny viac než o iné investície

Podľa štúdie, ktorú dala vypracovať investičná platforma eToro, až 43 opýtaných mileniálov (vo všeobecnosti sú za mileniálov považovaní súčasní mladí ľudia vo veku do 25 rokov), dôveruje tradičným investičným trhom menej než kryptomenám a až 93 percent uviedlo, že investuje viac do digitálnych mien, než do tradičných finančných inštitúcii. Zároveň 71 percent mileniálov, ktorí neobchodujú zatiaľ vôbec, uviedlo že by začali s investíciou do kryptomien  skôr, než s inými investíciami. Generálny riaditeľ eToro Guy Hirsch na základe týchto zistení uviedol, že trh je v súčasnosti svedkom generačného posunu v dôvere od tradičných burzových cennných papierov ku digitálnym aktívam. (cointelegraph)

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

BitGo chce ponúkať poistenie privátnych kľúčov

Spoločnosť BitGo naznačila, že plánuje začať poskytovať svojim klientom možnosť poistiť si kryptomeny na peňaženke BitGo Business Wallet prostredníctvom londýnskej banky Lloyds. Takáto poistka môže byť vyplatená v prípade straty súkromných kľúčov spôsobenej hackom alebo krádežou tretími stranami, respektíve fyzickou stratou alebo poškodením. (cointelegraph)

Rýchle správy

QUADRIGACX: V Kanade sa pomaly rozbieha súdny proces týkajúci sa žaloby na burzu QuadrigaCX, ktorá po úmrtí jej zakladateľa a pravdepodobnej strate všetkých privátnych kľúčov, nemá prístup ku kryptomenám v hodnote 190 miliónov dolárov. Žalobcov – ktorými sú poškodení klienti, budú zastupovať advokátske kancelárie Miller Thomson a Cox & Palmer.

OKEX: Burza OKEx, podľa objemu obchodov aktuálne tretia najväčšia kryptoburza na svete, pridala do svojej ponuky po štyri nové obchodné páry voči Bitcoinu a USDT. Konkrétne sa týkajú kryptomien Bitcoin SV (Satoshi Vision), QTUM, DASH a NEO.

JUŽNÁ KÓREA: Juhokórejské hlavné mesto Soul oznámilo plán, podľa ktorého chce investovať do konca roku 2022 do začínajúcich blockchain a fintech startupov jednu miliardu dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.