Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk: Bitcoin má brilantnú štruktúru, kryptomeny nahradia hotovosť

Článok

Elon Musk
Elon Musk

Vizionár, inžinier, vedec a podnikateľ Elon Musk, ktorý stoji za projektmi ako sú Tesla či SpaceX a v minulosti stál aj pri zrode PayPal, povedal v rámci podcastu pre Ark Invest, že Bitcoin má brilantnú štruktúru a že kryptomeny sú oveľa lepší spôsob pre prenos hodnoty, než nejaké “kusy papiera“.

Keď sa ho v rámci podcastu spýtali, či sa Bitcoin stane jedinou natívnou kryptomenou internetu, odpovedal, že “štruktúra Bitcoinu je dosť brilantná, no jedným z nedostatkov kryptomien je, že sú výpočtovo energeticky náročne.”

Musk sa však vyhýba tomu, aby boli energetické zdroje Tesla nejakým spôsobom zapojené do ťažby Bitcoinu. ,,To by nebolo dobre využitie zdrojov Tesly. Snažíme sa len urýchliť pokrok v trvalo udržateľnej energii.”

47-ročný rodák z Juhoafrickej republiky ďalej pokračoval v menovaní plusov kryptomien v porovnaní s bežnými peniazmi. ,,(Kryptomeny) obchádzajú menové kontroly. Papierové peniaze sú na odchode a krypto je omnoho lepší spôsob, než prenášať hodnotu prostredníctvom kusu papiera, to je jednoznačné.”

Spoluzakladateľ PayPal ľutuje, že s Muskom nemali čas na vytvorenie decentralizovanej meny

Vlastní (vraj) len malé množstvo BTC

Musk minulý rok vo februári prostredníctvom Twitteru prezradil, že vlastní len 0.25 BTC, ktoré mu mal ešte niekoľko rokov predtým poslal jeho blízky priateľ.

Elon nikdy nepatril medzi kritikov kryptomien, no ani sa neradil medzi tých, ktorí by sa ohľadom Bitcoinu či iných altcoinov vyjadrovali vo výrazne pozitívnom duchu. Až doteraz. Napriek tomu sa stále živia špekulácie o tom, že práve on by mohol byť tajomným autorom Bitcoinu známym pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Musk to pochopiteľne odmieta.

Buterina sklamal jeho tweet

V júli 2017 prvýkrát spomenul aj kryptomenu Ethereum, nie však v tom zmysle, ako dúfali priaznivci druhej najhodnotnejšej kryptomeny. Muskovi totiž vadilo, že jeho meno je v spojitosti s Ethereum využívane na podvody v rámci Twitteru. Celá vec mrzela tvorcu Ethereum Vitalika Buterina, ktorý požiadal Jacka Dorseyho (zakladateľ Twitteru), aby sa pokúsil tento problém vyriešiť. ,,Želal by som si, aby prvý tweet Elona Muska o Ethereum bol o technológii a nie o podvodných botoch,” skonštatoval vtedy sklamaný Buterin.

Medzi fanúšikov kryptomien, teda predovšetkým Bitcoinu, patrí aj spomínaný Jack Dorsey, ktorý sa nedávno na Twitteri zapojil aj do kampane propagujúcej Lightning Network. Dorsey verí, že Bitcoin sa stane skutočnou natívnou menou internetu.

Tim Draper: Kryptomeny sú budúcnosť, hotovosť budú používať len zločinci

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne