Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tim Draper: Kryptomeny sú budúcnosť, hotovosť budú používať len zločinci

Článok

Draper Tim
Draper Tim

Miliardár Tim Draper tvrdí, že do 5 rokov budú používať klasické hotovostné peniaze iba zločinci a kryptomeny v tom čase už budú bežne používaným prostriedkom na nákup služieb a tovarov.

Draper v relácii Fox Business v podstate len zopakoval svoje predchádzajúce tvrdenia, čím potvrdil, že nezmenil svoj názor na potenciál kryptomien ani v období silného bearmarketu.

Hotovosť je na nelegálnu činnosť ideálna

Známy americký investor do rizikového kapitálu považuje súčasné peniaze za smiešny a zastaralý model platieb. V rámci svojej predpovede zdôraznil, že kým hotovosť sa dá naozaj využiť na nelegálnu činnosť, Bitcoin nie, pretože každá jedna transakcia je vyhľadateľná. Týmto spôsobom upozorňuje na mylnú predstavu mainstreamu, ktorá považuje kryptomeny za ideálny prostriedok pre realizáciu podvodov, hoci tie sa najbežnejšie dejú pomocou hotovosti či prepierania peňazí cez banky.

Tieto argumenty potvrdzuje aj správa DEA (americký národný úrad pre kontrolu obchodu s drogami) z augusta 2018 a súhlasí s nimi aj Jeremy Gardner (Augur, BlockchainEdu), ktorý taktiež tvrdí, že existujúci finančný systém je oveľa viac prepletený s financovaním terorizmu a zločinmi, než technológia blockchain.

Bitcoin ešte nikto nehackol

Draper taktiež skonštatoval, že Bitcoin je bezpečnejší než dolár a nemá zmysel vracať sa v čase. Banky držiace tradičné fiat peniaze podľa neho neustále čelia hackerským útokom a zdôraznil, že ku dnešnému dňu nikto nedokázal “hacknúť” Bitcoin.  Kryptomeny považuje za budúcnosť a keď sa ho v rámci relácie spýtali, akú hodnotu v nich aktuálne drží, odpovedal bez váhania: “Veľa”.

Draper minulý rok v apríli vyhlásil, že do roku 2022 bude hodnota Bitcoinu 250 tisíc dolárov. Za touto predpoveďou si stojí dodnes.

Coinbase a privátne kľúče na cloude. Je to bezpečné?

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.