Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance DEX: Testovacia verzia decentralizovanej burzy je online!

Článok

Binance DEX
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia kryptoburza Binance oficiálne spustila testovaciu verziu svojej decentralizovanej burzy Binance Dex.

Decentralizovaná platforma Binance DEX funguje na blockchaine Binance Chain, novom blockchain a peer-to-peer distribuovanom systéme. Používatelia, ktorí sú ochotní zapojiť sa a vyskúšať testovaciu verziu, už teraz môžu začať s vyváraním peňaženiek a výmenou tokenov.

Generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao vysvetlil, že nová decentralizovaná burza umožní zákazníkom zachovať si kontrolu nad ich privátnymi kľúčmi, čo u centralizovaných platforiem, medzi ktoré sa radí aj klasická burza Binance, neplatí.

,,Binance DEX je decentralizovaná burza s decentralizovanou sieťou uzlov, kde máte vlastné súkromne kľúče  a spravujete vlastnú peňaženku. S Binance DEX poskytujeme odlišnú rovnováhu medzi bezpečnosťou, slobodou a jednoduchosťou používania, v ktorej na seba preberajú väčšiu zodpovednosť samotní užívatelia, ktorí majú väčšiu kontrolu nad svojim osobným majetkom,” vysvetlil Zhao.

Screenshot z testovacej verzie:

Ukážka z testovacej verzie

Inak povedané, je to platforma, ktorá je určená pre tých, ktorí dokážu udržať v bezpečí svoje privátne kľúče. Ak by totiž bola samotná burza hacknutá, kryptomeny nemôžu byť ukradnuté (to neplatí o centralizovaných burzách).

Binance DEX  tvrdí, že podporuje bezpečné decentralizované softvérové a hardvérové peňaženky. Integrovaná má byť peňaženka Binance Trust a tiež podpora pre hardware peňaženku Ledger Nano S. Podpora pre ďalšie kompatibilné peňaženky (určite vás napadá v tomto momente Trezor), by mali byť pridané čoskoro.

Začiatkom tohto týždňa burza Binance potvrdila aj to, že kryptomena Binance Coin (BNB), ktorá je zatiaľ ERC-20 tokenom, bude presunutá na Binance Chain. Changpeng Zhao tvrdí, že blockchain Binance Chain je 10 až 20-krát rýchlejší, než blockchainy Bitcoinu a Ethereum.

Testovaciu verziu Binance DEX nájdete na adrese testnet.binance.org. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše prvé skúsenosti v komentároch pod článkom.

Ak chcete vedieť o Binance viac, prečítajte si našu recenziu z konca minulého roku.

Odporúčame pozrieť:

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne