Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.3.): Rating kryptomien, falošné volume búrz, IBM či Visa

Článok

kryptomeny hodnotenie
kryptomeny hodnotenie

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

CoinmarketCap pridal rating kryptomien: Ako dopadla vaša obľúbená?

CoinMarketCap, najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien na svete a jedna z 300 najnavštevovanejších stránok vôbec, doplnil do svojho portfólia novú funkciu – rating kryptomien na základe FCAS metodiky. Viac informácii sa dozviete v tomto článku.

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Až 86% volume búrz môže byť sfalšovaných

Ak čítate pravidelne náš denný prehľad trhu, možno ste postrehli naše zmienky o reportovanom volume (objeme denných obchodov), ktoré je vzhľadom na súčasný medvedí trh nezvyklo vysoké. Hodnoty nad 30 miliárd denne sú v posledných týždňoch úplne bežné. Štúdia, ktorú vypracovala štatistická kryptoplatforma The TIE však naznačuje, že až 86% volume môže byť “fake”. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šokujúca štúdia: 86% volume môže byť fake, z TOP30 búrz obstála len Binance

6 bánk chce stablecoin za pomoci IBM a Stellar

Šesť medzinárodných bánk malo podľa informácii, ktoré zverejnil finančný spravodajský kanál Cheddar, podpísať memorandum o tom, že vydajú stablecoin, ktorý bude krytý ich národnými menami. Tento stablecoin by mal fungovať na platobnej sieti World Wire od fintech giganta IBM. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

6 svetových bánk chce vydať stablecoin za pomoci IBM a Stellar Lumens

Visa už neignoruje kryptomeny

Americká platobná spoločnosť VISA sa pravdepodobne skôr či neskôr začne intenzívnejšie sústrediť na kryptomeny. Hoci zatiaľ zaujíma v tejto oblasti “status quo“, lastovičkou je správa o tom, že vo svojej centrále v Palo Alto kde sídli Visa Fintech vyhlásila konkurz na pozíciu technického produktového manažéra pre blockchain technológiu. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Visa už neignoruje kryptomeny. Hľadá odborníka z priemyslu

Počet kryptolobistov vo Washingtone sa strojnásobil

Počet lobistov, ktorí pracujú v oblasti blockchain priemyslu, sa v priebehu roka 2018 vo Washington D.C. strojnásobil. Informuje o tom štúdia, ktorú zverejnil 18. marca plátok Politico. Počet subjektov lobujúcich v hlavnom meste USA za digitálne meny a technológiu blockchain dosiahol vo štvrtom štvrťroku 2018 číslo 33, kým v rovnakom období predchádzajúceho roku 2017 ich bolo len dvanásť. (cointelegraph)

Facebook Coin pozitívnym signálom pre kryptomeny?

Jeremy Allaire, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle uvítal, že sa Facebook snaží vydať vlastnú kryptomenu. Rovnaký názor majú aj bratia Winklevossovci, ktorí majú prívlastok prvých kryptomiliardárov a sú považovaní za pôvodných autorov myšlienky založenia tejto sociálnej siete. Považujú to za dobrý signál pre kryptotrh, ktorý sa tým viac zviditeľní, no zároveň si myslia, že Facebook Coin bude obmedzený pravdepodobne len na platformy patriace pod tuto spoločnosť, čím sa teda nenaplní skutočná podstata kryptomeny ako takej. (cointelegraph)

Rýchle správy

CRYPTOPIA: V januári hacknutá novozélandská burza Cryptopia by mohla byť opäť spustená do prevádzky koncom marca.

JAPONSKO: Japonský finančný regulátor predstavil nové regulácie, ktoré sa týkajú obchodovania kryptomien v maržou. Pákový efekt by mal byť po novom v Japonsku obmedzený na dvoj až štvornásobok počiatočného vkladu.

CRAIG WRIGHT: Austrálsky podnikateľ a vedec Craig Wright, ktorý o sebe prehlasuje, že je zakladateľ Bitcoinu, teda Satoshi Nakamoto, požiadal len v priebehu roka 2017 o schválenie 155 patentov, 114 z nich sa týkalo blockchainu.

MINING: Ťažobný gigant Bitman zverejnil novú verziu svojho ťažobného harvéru Antminer Z, ktorý je určený pre altcoiny používajúce “equihash” algoritmus – napríklad ZCash (ZEC) či ZenCash (ZEN). Bitmain tvrdí, že Antimner Z11 má asi 3-násobokoj hashovacej sily oproti predchodcovi Antimner Z9, ktorý bol uvedený na trh pred 10 mesiacmi.

BITHUMB: Popredná juhokórejská burza Bitmain prepúšťa približne 50% svojich zamestnancov. Tvrdí to portál Coindesk Korea, ktorý uvádza, že firma redukuje personál z 310 ľudí na začiatku marca na približne 150.

KAKAO: Najväčší internetový gigant v Južnej Kórei, spoločnosť Kakao, údajne integruje do svojej aplikácie pre posielanie súkromných správ KakaoTalk vlastnú kryptopeňaženku. Táto správa zatiaľ nebola potvrdená, no ak by sa tak stalo, krypto peňaženka by bola zrazu dostupná pre 44 miliónov užívateľov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.