Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

6 svetových bánk chce vydať stablecoin za pomoci IBM a Stellar Lumens

Článok

IBM Stellar
IBM Stellar

Šesť medzinárodných bánk malo podľa informácii, ktoré zverejnil finančný spravodajský kanál Cheddar, podpísať memorandum o tom, že vydajú stablecoin, ktorý bude krytý ich národnými menami. Tento stablecoin by mal fungovať na platobnej sieti World Wire od fintech giganta IBM.

IBM Blockchain  World Wire (označenie BWW) funguje od septembra 2018 aj vďaka spolupráci s kryptomenovým projektom Stellar (XLM). BWW údajne využíva už 44 bánk, s cieľom využiť kryptomeny na realizáciu medzinárodných transakcií v reálnom čase. Teda niečo podobne, o čo sa usiluje konkurenčný Ripple (XRP).

Cheddar uvádza, že už 6 bánk potvrdilo záujem vydať na blockchaine BWW stablecoin, ktorý by bol krytý ich menou. Patria sem brazílska banka Banco Bradesco, juhokórejská banka Busan či filipínska Rizal Commercial.

Ostatné 3 banky neboli menované, pretože si to neželali. Mali by však vydať na BWW stablecoin, ktorý by bol krytý euromindonézskou rupiou (IDR).

Šéf IBM pre blockchain technológiu Jesse Lund je zo záujmu bánk nadšený. ,,Umožnili sme, aby sa trh rozširoval a sme naozaj nadšení, že sme na dobrej ceste vybudovať niečo nové a revolučné, niečo čo skutočne zmení spôsob realizácie medzinárodných platieb,” skonštatoval.

Podľa plátku Cheddar BWW v súčasnosti podporuje už 47 rôznych fiatových mien v rámci 72 krajín. ,,Náš pohľad na stalbecoiny je taký, že by mali byť celosvetovo širšie prístupné. World Wire sa presne o to snaží – chce zabezpečiť zastupiteľnosť digitálnych aktív vo finančných inštitúciách.“

Úspech BWW nepochybne pozitívne vplýva aj na kryptomenu Stellar Lumens (XLM), ktorej technológia zohráva v celom projekte podstatnú úlohu. Stellar len za posledný deň posilnil voči doláru o takmer 6%. Z týždenného pohľadu je v pluse o 14%. Prispelo k tomu samozrejme aj zalistovanie na burze Coinbase Pro.

Zdroj: cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.