Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.3.): Bitcoin, Binance, Trust Wallet, banky, Bloomberg, Bittrex či film o kryptomenách

Článok

Bitcoin - veľryba
Bitcoin - veľryba

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Trust Wallet od Binance podporuje XRP a platby kartou

Kryptopeňaženka Trust Wallet, ktorá patrí burze Binance, spustila podporu pre kryptomenu Ripple (XRP) a zároveň uviedla do prevádzky možnosť nákupu kryptomien prostredníctvom kreditných kariet.

Peňaženka odteraz podporuje kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a tiež ERC20, ERC223 a ERC721 tokeny. Prostredníctvom platobných kariet môžu užívatelia Trust Wallet nakupovať kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a XRP. Peňaženka, ktorú získala Binance pod svoju správu minulý rok, je taktiež súčasťou testovacej verzie decentralizovanej burzy Binance DEX. (cointelegraph)

Šéf SEC nepriamo potvrdil, že Ethereum nie je cenný papier

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton podľa portálu Cointelegraph potvrdil, že kryptomena Ethereum a tokeny jej podobné, nie sú cennými papiermi podľa amerického práva. Informovala o tom nezisková organizácia Coin Center. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf SEC nepriamo potvrdil, že Ethereum nie je cenný papier

Do kín prichádza film CRYPTO. Videli ste trailer?

Už 12. apríla príde o kín hviezdne obsadený film s názvom Crypto, ktorý má mať na prvý pohľad niečo spoločné s kryptomenami, no v skutočnosti pôjde skôr o akčný thriller s dejom pripomínajúcim kasové trháky z 90 rokov. Viac sa o tomto filme dozviete v tomto našom článku, kde nájdete aj trailer.

Do kín prichádza film CRYPTO. Bude to totálna hlúposť, pozrite si TRAILER

Bankový orgán upozorňuje banky pred kryptomenami

Orgán pre bankový dohľad, ktorý je vedený švajčiarskou bankou pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) a spolupracuje so 60 svetovými centrálnymi bankami, vo svojom vyhlásení varoval, že silný rast odvetvia priemyslu s kryptomenami by mohol zvýšiť obavy o finančnú stabilitu a zvýšiť riziká, ktorým čelia banky. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Kryptomeny predstavujú pre banky riziko, upozorňuje BCBS

Bloomberg: Ukazovatele naznačujú, že Bitcoin môže padnúť

Kľúčové ukazovatele pohybu cien ukazujú, že Bitcoin by mohol klesnúť opäť na nižšie hodnoty, konštatuje portál Bloomberg.com. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Hrozí Bitcoinu ďalší pád? Podľa Bloombergu ukazovatele naznačujú, že stráca silu

Bittrex spúšťa vlastný predpredaj tokenov novej kryptomeny

Burza Bittrex sprostredkuje v rámci svojej platformy Bittrex International prvý interný predaj tokenov, takzvaný Initial Exchange Offering (IEO), čim napodobňuje burzu Binance a jej populárne Binance Launchpady. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bittrex napodobní Binance Launchpad. Spúšťa vlastné IEO

Rýchle správy

ABRA: Populárna kryptopeňaženka a zároveň mobilná aplikácia na obchodovanie, Abra, oznámila, že spúšťa natívnu podporu pre kryptomenu Ethereum. Doteraz na Abra existovala len podpora pre Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin, pričom s ďalšími zhruba 30 kryptomenami sa dá v rámci aplikácie obchodovať v rámci smart kontraktov. Viac o apliácii Abra, na ktorej môžete investovať aj do tokenu BIT10, ktorý kopíruje cenu 10 najhodnotnejších kryptomien podľa Bitwise 10 Crypto Indexu, sa dozviete v našej recenzii.

Recenzia Abra: Aplikácia a peňaženka s prevratnou novinkou – kryptomenovým indexom

BLOCKCHAIN ETF: Včera sme vás informovali o tom, že londýnska spoločnosť Elwood Asset Management prichádza na trh s najväčším Blockchain ETF. Spoločnosť následne novinárom povedala, že už teraz sa sústredí na to, aby priniesla inštitucionálnym investorom ďalšie možnosti, ako sa angažovať v oblasti kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne