Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.3.): Coinbase, XRP, Alibaba, eToro, Francúzsko, Izrael či Tron

Článok

Bitcoin správy
Bitcoin správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Piatkový prehľad zo sveta kryptomien

Šéf Ripple (XRP) o JPM Coin: Naozaj nechápem, aký problem má vyriešiť…

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple (XRP) Brad Baglinghouse počas interview na štvrtom ročníku Blockchain Summitu vo Washingtone DC naznačil, že nedávne oznámenie banky JPM Morgan Chase o vydaní vlastnej kryptomeny JPM Coin, nepredstavuje žiadny výraznejší prínos pre trh s kryptomenami. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Ripple (XRP) o JPM Coin: Nechápem, aký problém má vyriešiť…

Výskum potvrdzuje, že väčšina ľudí kryptomenám nerozumie

Britský Úrad pre finančné správanie (FCA) uverejnil vo štvrtok 7. marca správu, v rámci ktorej zhrnul výsledky dvoch od seba nezávislých prieskumov týkajúcich sa kryptomien. Oba potvdili, že kryptomenám ľudia nerozumejú a investujú do nich na základe neodborných odporúčaní. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Prieskum v Británii potvrdzuje, že väčšina ľudí kryptomeny nechápe

Rýchle správy

COINBASE: Najznámejšia svetová kryptozmenáreň zaplatila za kontroverznú akvizíciu spoločnosti Neutrino 13,5 milióna dolárov. Za kontroverznú je vnímaná najmä z toho dôvodu, že niektorí zamestnanci Neutrino predtým pracovali na projekte Hacking Team, ktorého špionážny softvér používala americká vláda. Viac o tejto téme v tomto článku:

#DeleteCoinbase a akvizícia Neutrino. Predstaviteľka Coinbase obhajuje kroky firmy

FRANCÚZSKO: Špekuluje sa o tom, že vo Francúzsku by mohlo byť zakázané používanie anonymných kryptomien ako sú Monero, Zcash alebo Dash. Francúzi zvažujú zavedenie tejto legislatívy s cieľom zamedziť využitiu anonymných kryptomien na pranie špinavých peňazí a inú nelegálnu činnosť.

KRAKEN: Burza Kraken rozšírila svoj tím o 5 nových zamestnancov, ktorých označil ako špičkových profesionálov vo svojej oblasti. V rámci známej kryptoburzy obsadia posty hlavného marketingového riaditeľa, viceprezidenta pre inžinierstvo, vedúceho predaja a obchodovania mimo burzy, vedúceho obchodných operácii a stratégii a pozíciu vedúceho právneho oddelenia. Ide o ľudí, ktorí predtým pracovali v spoločnostiach a organizáciách ako sú Sony Pictures, BitTorrent Inc., Goldman Sachs, CME Group, OSN či Ministerstvo spravodlivosti USA.

IZRAEL: Izraelský orgán pre cenné papiere (ISA) uverejnil záverečnú správu týkajúcu sa predpisov pre blockchain a kryptomeny. Komisia, ktorú zriadili v roku 2017, v rámci správy uviedla, že ide o technológiu, ktorá tu určite zostane a to napriek tomu, že sa jej priemysel “ochladil” narážajúc na pokles cien kryptomien v roku 2018. Izrael by mal podľa nej podporiť odvetvie kryptomien a vytvoriť regulačný rámec, ktorý pomôže lepšie zvládnuť riziká spojené s kryptomenami, no nezabráni technologickej inovácii.

ALIBABA: Čínsky e-commerce gigant Alibaba Group zvažuje použitie technológie blockchain pre cezhraničné dodávateľke reťazce. Alibaba tiež plánuje využiť nové technológie v oblasti internetu vecí (IOT) a blockchainu pre colných sprostredkovateľov, medzinárodnú logistiku a obchodné financie.

TRON (TRX) & OKEX: V súčasnosti druhá najväčšia kryptoburza na svete OKEx zalistovala kryptomenu TRX do svojej costumer-to-costumer trading platformy, ktorá umožňuje obchodovať digitálne aktíva zákazníkom priamo medzi sebou, rovnako ako pri modeli peer-to-peer (p2p). Na OKEx už takýmto spôsobom funguje obchodovanie s Ripple či Bitcoin Cash.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne