Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

#DeleteCoinbase a akvizícia Neutrino. Predstaviteľka Coinbase obhajuje kroky firmy

Článok

DeleteCoinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Riaditeľka inštitucionálneho predaja zmenárne Coinbase v rozhovore pre finančný kanál Cheddar obhajovala rozhodnutie realizovať kúpu spoločnosti Neutrino, ktorá sa zameriava na analýzu blockchainov.

Coinbase sa stala pre akvizíciu, ktorá bola oznámená 19. februára, terčom veľkej kritiky. Hlavným dôvodom je, že spoluzakladatelia Neutrino mali prepojenia s komerčnou softvérovou firmou Hacking Team, ktorej špionážny softvér využila v minulosti americká vláda.

,,Sme si vedomí pozadia niektorých ľudí, ktorí boli zapojení do Neutrino. Bolo však pre nás dôležité, aby sme sa oddelili od našich súčasných providerov. Tí predávali dáta užívateľov externým zdrojom, bolo preto pre nás preto dôležité získať Neutrino, ktoré môžeme využiť na udržanie našich údajov v bezpečí a na ochranu našich klientov,” vysvetlila dôvody získania firmy Neutrino Christine Sandlerová.

Technológia Neutrino podľa je podľa nej špičkou vo svojej triede a akvizíciou nad ňou získal tím Coinbase plnú kontrolu. História predchádzajúcich zamestnancov Neutrino preto už vraj nie je podstatná.

XRP už nie je problém

Sandlerová taktiež vysvetlila, že vďaka kúpe borkera Keystone v júni 2018 už nepredstavovalo pre Coinbase zalistovanie kryptomeny XRP od Ripple žiadny problém, hoci XRP môže byť vnímané regulátormi aj ako cenný papier. Keystone totiž umožňuje Coinbase aj zalistovanie cenných papierov.

,,Pridávanie ďalších aktív do našej platformy je dôležité. Vyskytli sa určité špekulácie o tom, či sa (XRP) bude klasifikovať ako cenný papier alebo nie – a my nie sme právni zástupcovia v oblasti cenných papierov. Cítili sme, že na oboch stranách existujú presvedčivé argumenty,” vysvetlila predchádzajúci postoj Coinbase, pre ktorý pravdepodobne nebolo XRP zalistovane na tejto zmenárni ani v období posledného bullrunu.

Kampaň #DeleteCoinbase

Akvizícia Neutrino medzitým spustila lavínu kritiky zo strany kryptokomunity, ktorá sa obáva, že Coinbase využitím projektu, ktorý má prepojenie so sledovacím softvérom, ohrozuje súkromie užívateľov.

Do toho sa začali šíriť aj špekulácie o tom, že Coinbase bráni svojim zákazníkom zmazať si účet. To je možné len vtedy, keď je na ňom nulová hodnota. Internetom však kolovali videá, ktore naznačujú, že niektorým zákazníkom Coinbase sa nepodarilo zrušiť účet napriek nulovému zostatku. Z tohto dôvodu vznikla na Twitteri kampaň s hashtagom #DeleteCoinbase. Či však Coinbase naozaj bráni užívateľom zmazať si účty, alebo ide len o technickú chybu, je zatiaľ prinajmenšom otázne.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne