Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple (XRP) o JPM Coin: Nechápem, aký problém má vyriešiť…

Článok

Brad GarlinBrad Garlinghouseghouse
Brad Garlinghouse

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple (XRP) Brad Baglinghouse počas interview na štvrtom ročníku Blockchain Summitu vo Washingtone DC naznačil, že nedávne oznámenie banky JPM Morgan Chase o vydaní vlastnej kryptomeny JPM Coin, nepredstavuje žiadny výraznejší prínos pre trh s kryptomenami.

Téme JPM Coinu, teda kryptomeny, ktorá bude kopírovať cenu dolára, sa nemohol vyhnúť, pretože internetom koluje mnoho špekulácii, ktoré sa zamýšľajú na tým, či JMP Coin predstavuje pre kryptomenu XRP od Ripple vážnu konkurenciu.

Garlinghouse túto možnosť prakticky zmietol zo stola, keď uviedol, že JPM Coin stráca všeobecné využitie tým, že je to in-house aktívum, teda majetok exkluzívne patriaci jednej banke. To podľa neho môže viesť jedine k tomu, že sa podobný stablecoin pokúsia vydať aj ďalšie banky. ,,Takže budeme mať všetky tieto kryptomeny (bánk) a vrátime sa tam, kde sme teraz: stále do stavu chýbajúcej interoperability,” uviedol.

Dimon naznačil potenciál kryptomeny JPM Coin. Čelí však aj kritike

Jeden plus predsa len našiel…

Pokiaľ ide o exkluzivitu JMP Coinu pre inštitucionálnych zákazníkov, Garlinghouse v ňom nevidí žiadnu výhodu. ,,Pouvažujme o tom. JPM predstavilii JPM coin (ako produkt) pre inštitucionálnych zákazníkov. Ak im teda dáte dolár ako vklad, dajú vám jeden JMP Coin, ktorý si potom môžete presunúť do JMP Ledgeru. Počkať minútu, stačí vám predsa použiť dolár… Naozaj nechápem, aký problém má (JPM Coin) vyriešiť…“

Za jediné pozitívum JPM Coinu považuje skutočnosť, že sa firma ako JPM Morgan Chase rozhodla zaoberať technológiou blockchainu a kryptomenami ,,To jediná dobrá vec, ktorú viem k tomu povedať,” zavtipkoval.

K JPM Coinu sa nedávno vyjadril aj tím analytikov z Binance Research. Záverom štúdie tohto stablecoinu bolo konštatovanie, že JMP Coin pravdepodobne nebudú využívať konkurenčné banky a teda zostane len interným riešením pre JPM Morgan Chase. Všetko teda nasvedčuje tomu, že XRP sa zatiaľ konkurencie zo strany tejto kryptomeny v oblasti poskytovania služieb pre rýchle a lacné medzinárodné prevody medzi bankami, báť nemusí.

Šéf Ripple (XRP) o JPM Coin: Nechápem, aký problém má vyriešiť…

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.