Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Shiba Inu opäť prudko rastie – Nové maximum, čoskoro v TOP 10?

Článok

Dogecoin, Shiba Inu
Pixabay.com

Shiba Inu opäť zaplavuje celý trh po tom, čo v posledných dňoch táto minca stúpla takmer o 50% a prekonala svoje doterajšie maximum. Dláždi si cestu medzi TOP 10 kryptomien?

Nové maximum, opäť

Kryptomena Shiba Inu len pred malou chvíľou prekonala hranicu 0,00004 USD, pričom to vyzerá, že pôjdeme ešte vyššie. Na prekonanie predošlého maxima na úrovni 0,000036 USD potrebovala táto psia kryptomena len približne 2 týždne, počas ktorých sa stabilne držala a konsolidovala do strany. Obchodované objemy takisto dramaticky stúpli, na burze Binance sú oproti objemom BTC vyššie o 40%. Trhová kapitalizácia aktuálne dosahuje takmer 16 miliárd dolárov, pričom v ceste do TOP 10 jej bráni pomerne veľká bariéra.

Musí totiž stúpnuť približne ešte o 100% z aktuálnej hodnoty. To by ale v prípade fomo efektu nemal byť problém, to nám Shiba už dokázala naposledy, keď za pár dní stúpla o stovky percent. Ak by sa dostala Shiba do TOP 10, vystriedala by tam svojho „rivala“ – Dogecoin. Viacerí fanúšikovia meme kryptomien sa zhodujú, že je otázkou času, kedy Shiba Inu predbehne Dogecoin, čím by mu mohla zasadiť smrteľný úder a „vysať“ z neho kapitál pre seba, keďže mnoho skalných fanúšikov by zrejme preskočilo práve na Shibu.

Narozdiel od kryptomeny Dogecoin, ktorá kraľovala bullrunu na jar tohto roku, kedy jeho cenu hnal nahor v podstate len Elon Musk, Shiba Inu je na tom diametrálne odlišne. Rozdiel je v tom, že nie je závislá od tweetov jedného človeka. Je nutné podotknúť, že vývoj pri tejto meme kryptomene stále napreduje. Nedávno sme vás informovali o tom, že spustili predaj vlastných 10 000 unikátnych NFT, ktoré boli rýchlo vypredané. Takisto sa šíria dohady, že by čoskoro token SHIB mohol byť pridaný na platformu Robinhood.

Shiba Inu za svoj rast vďačí hlavne retailu. Nižšie na grafe môžete vidieť zrýchlený rastúci trend nových peňaženiek, „hodlerov“ SHIB.

Twitterový účet kryptomeny Shiba Inu má už viac než 1,3 milióna používateľov a jeho čísla takisto neustále rastú.

Pozor na chamtivosť

Nezabúdajte, že investícia do podobných kryptomien je veľmi riziková a často vykonávaná neracionálne z chamtivosti. Len pre porovnanie, trhová kapitalizácia (hodnota) kryptomeny Shiba Inu je porovnateľne veľká so spoločnosťami ako Puma, Toshiba, Evergreen či Pandora.

Takisto si dávajte pozor na mätúce vyjadrenia o tom, že Shiba dosiahne niekedy hodnotu jedného tokenu 0,01 USD, či dokonca 1 celý dolár. Aby ste pochopili, že je to nereálny nezmysel, uvedieme si malý príklad: V prípade hodnoty 0,01 USD by bola kapitalizácia tejto kryptomeny 3 947 miliárd, čo je 3,7x viac než má aktuálne Bitcoin. Teraz už chápete, že je to totálny nezmysel a pasca na nováčikov, ktorá bohužiaľ zaberá.

V neposlednom rade si dávajte pozor na propagácie rôznych alternatív kryptomien ako Shiba či Doge. V 90% prípadov končia tieto kryptomeny na dne do pár dní, hlavne z dôvodu, že je to len podvod. Je to len snaha nalákať nič netušiacich (chamtivých) nováčikov do pasce s vidinou rýchleho zbohatnutia.

Prečítajte si zaujímavé novinky

McLaren spustí NFT zbierku z prostredia Formula 1 – Vyhrajte VIP výlet na preteky F1!

Bitcoin Fear & Greed Index sa blíži k rekordným hodnotám – Čas predať?

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.