Americký demokratický senátor Ron Wyden v rozhovore pre Financial Times skonštatoval, že v prípade kryptomien chce byť na strane ľudí, ktorí túžia po revolučných inováciách.
,,Samozrejme, že sa veľa diskutuje o prísnejšej regulácii, ale ja chcem byť na strane inovátorov. Keď premýšľam o reguláciách, myslím na remitencie alebo na niekoho, kto má dieťa 1000 míľ ďaleko a chce mu pomôcť v prípade núdze namiesto toho, aby prešiel cez množstvo bánk a spoločnosti vydávajúcich kreditné karty,“ povedal Wyden.
Americký politik tým narážal na skutočnosť, že medzinárodné prevody sú v súčasnosti veľa krát veľmi komplikované, čo platí najmä o prevodoch do krajín „tretieho sveta“. Výbornými príkladmi sú napríklad El Salvador či Tonga, teda krajiny, ktoré kvôli tomu výrazne inklinujú k Bitcoinu. Ak chcete totiž napríklad z USA či Európy poslať do týchto krajín peniaze svojim blízkym, jednak to trvá veľmi dlho, ale zároveň sprostredkovateľská služba typu Western Union vám z týchto peňazí pokojne strhne aj 20 či 30%. Kryptomeny sú v prípade remitencii skvelým riešením, ktoré je expresne rýchle a takmer beznákladové.
Wyden rovnako tak vyzval svojich kolegov, aby neprijali žiadne regulácie, ktoré by mohli kryptotrh ako taký ohroziť, respektíve spomaliť jeho rozvoj. Úplny zákaz kryptomien je pritom podľa jeho názoru nemožný, no prísne regulácie by mohli nesprávne ohroziť sektor, z ktorého môžu USA čerpať.
U.S. senator Ron Wyden: Regulators should be careful not to clamp down hard on #Bitcoin and crypto pic.twitter.com/e2n3axwb87
— Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) March 8, 2022
Vyjadrenie Wydena prichádza v čase, kedy sa v USA v súvislosti s kryptomenami akoby lámal chlieb. Už v najbližších dňoch (možno už dnes) má prezident Joe Biden zverejniť exekutívny príkaz týkajúci sa ich regulácii. Ministerka financií Janet Yellenová podľa uniknutého dokumentu medzitým poznamenáva, že môže byť pre americkú ekonomiku výrazne prospešný, čo by mohlo hrať kryptomenám do karát.
Portál DeCrypt však medzitým upozorňuje, že zo šéfa Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Garyho Genslera sa stáva kryptoskeptik a nepriaznivo sa na adresu kryptomien vyjadruje napríklad aj šéf FED Jerome Powell. V pokračujúcom boji proti kryptomenám zároveň pokračuje demokratická senátorka Elizabeth Warrenová.
Demokrat Wyden však nie je medzi americkým politikmi jediným podporovateľom digitálnych aktív. Do tejto kategórie môžeme zaradiť napríklad aj Teda Cruza z Texasu, Cynthiu Lummisovú z Wyomingu či Toma Emmera z Minnesoty.
Portál DeCrypt dokonca naznačuje, že téma kryptomien búra rozdielové názory medzi demokratmi a republikánmi, keďže v oboch táboroch sú ich podporovatelia ale zároveň aj kritici. Viac podporovateľov však majú medzi republikáni.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Téma kryptomien môže zohrať dôležitú úlohu aj počas novembrových kongresových volieb. Noví poslanci usadnú do Snemovne reprezentantov aj Senátu a už teraz je očividné, že kryptomeny sú zmieňované v rámci ich kampaní.
Ďalšie zaujímavé články
FED sa chystá zvyšovať sadzby. Powell zmienil aj kryptomeny a Bitcoin
Odborníci vysvetľujú: Rusko vďaka Bitcoinu a kryptomenám sankcie neobíde
Nová štúdia: Ťažba Bitcoinu je špinavšia, než pred čínskym zákazom
Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!
Zdroj: decrypt.co