Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Senátor Miami: Bitcoin je príliš veľký na reguláciu

Článok

Miami
Pixabay.com

Starosta mesta Miami, ktoré sa chce stať hlavným mestom kryptomien, Francis Suarez, skonštatoval, že na pokus americkej vlády o prísnu reguláciu Bitcoinu je už príliš neskoro.

Francis Suarez bol jedným z dlhého zoznamu zaujímavých hostí Ethereal Summitu, ktorý v predošlých dňoch organizoval portál DeCrypt. Povedal počas neho, že adopcia Bitcoinu je už na takej vysokej úrovni, že pre federálnych ale aj miestnych zákonodarcov by bolo príliš komplikované uvaliť významné obmedzenia týkajúce sa jeho používania. ,,Myslím si, že pokiaľ ide o regulácie… v tomto momente je už džin von z fľaše,” skonštatoval.

Podobnosti s Uberom

Suarez prirovnal BitcoinUberu, ktorý sa veľké mestá dlhé roky snažili regulovať, pretože kazil biznis miestnym taxikárom. Platilo to aj o jeho Miami, kde v roku 2014 potrebovali vodiči taxikov špeciálnu licenciu, ktorú vodiči Uber nemali. Predpisy teda existovali, no vodičov Uber bolo napriek tomu v meste čoraz viac. ,,Na ulici bolo príliš veľa vodičov Uber. Prišli napríklad do okresu Miami-Date a doslova tam nebolo dosť policajtov na vymáhanie zákonnosti, aby ich regulovali. Nakoniec sme teda museli s Uberom uzavrieť dohodu.”

Ako píše DeCrypt táto dohoda bola priaznivá pre Uber a aj jeho konkurenciu Lyft. Vyžadovala od nich síce získanie niektorých firemných licencií, no vodiči týchto služieb obišli mnohé predpisy, ktoré sa predtým vyžadovali do taxikárov.

Francis Suarez je presvedčený, že Bitcoin je aktuálne v obdobnej situácii ako bol Uber. Zrejme dôjde k určitým optimalizáciám, aby mohol byť tradičným finančným nástrojom, no vďaka svojej veľkosti a obrovskej adopcii získa pri “vyjednávaní” s regulátormi patričnú výhodu.

Miami chce byť hlavným mestom kryptomien

Mesto Miami aj vďaka Suarezovi smeruje k tomu, aby sa stalo hlavným mestom digitálnych aktív. Nejde pritom len o Bitcoin, ale aj o spoločnosti, ktoré podnikajú v kryptosektore. Okrem iného chce Suarez zariadiť, aby sa Bitcoin stal súčasťou mestskej poklade a aby zamestnanci mesta mohli byť vyplácaní aj kryptomenami.

Že sa mu táto iniciatíva darí podčiarkuje aj dohoda kryptoburzy FTX, ktorej zakladateľom je miliardár Sam Bankman Fried, s prevádzkovateľom arény klubu NBA Miami Heat – súčasnej American Airlines Arena. Tá nasledujúcich 19 rokov bude niesť názov práve podľa tejto burzy, čiže FTX arena. Stálo to “len” 135 miliónov dolárov.

Francis Suarez sa v predchádzajúcom období stretol aj s bratmi Winklevossovcami (burza Gemini), predstaviteľmi kryptomeny Elrond (eGLD) či práve so Samom Bankmanom-Friedom, ktorý má blízko ku kryptomene Solana (SOL).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne