Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V americkom podvýbore senátu zaznel návrh na zákaz výmeny Bitcoinu za dolár

Článok

Dr. Darrell Duffie
Twitter Bully

Kým z El Salvador, mnohých krajín Latinskej Ameriky a najnovšie aj malebného ostrova Tonga prichádzajú pre Bitcoin pozitívne správy, z Číny a najnovšie aj z USA negatívne.

Pokiaľ ide o Čínu, téme sme sa venovali tu, no a pokiaľ ide o USA, FUDu, teda šíreniu poplašných správ prispel Dr. Darrell Duffie, profesor financií zo Stanfordskej School of Business, ktorý počas verejne dostupného online pojednávania Podvýboru pre bankovníctvo v americkom senáte jasne povedal, že by bol najradšej, keby sa veľké štáty dohodli na zákaze Bitcoinu.

,,Myslím si, že najlepšia vec, ktorú môžeme urobiť pre USA a iné krajiny je spojiť sa a súhlasiť s tým, že v žiadnej z našich krajín nebude Bitcoin zameniteľný za miestnu menu,“ uviedol pravdepodobne v reakcii na správy o tom, že 6,5 miliónový El Salvádor sa ako prvý štát na svete rozhodol legalizovať Bitcoin ako svoje zákonné platidlo.

Možnosť zákazu výmeny Bitcoinu za fiatovú menu, čiže v praxi zákaz kryptomenových zmenárni, je pritom označovaná za jednu z najextrémnejších možných riešení z pohľadu štátov, ak začnú mať obavy z rastúceho vplyvu Bitcoinu.

Na vyjadrenie Dr. Darrella Duffieho už medzitým reagoval PlanB, ktorý skonštatoval: ,,Počúvajte pozorne. Toto nikdy nebolo o enviro problematike, klíme alebo teroristoch. Cele je to o zákaze slobody.“

Do kryptomien si počas spomínaného pojednávania kopla aj demokratická senátorka Elizaberth Warrenová. Tá vyzdvihovala možný prínos federálnej kryptomeny (digitalizovanej verzie dolára), ktorá by mohla z trhu vytlačiť potenciálne rizikové kryptomeny vznikajúce v súkromnom sektore (zrejme tým narážala na Facebook a jeho projekt Diem).

Pokiaľ však ide o Bitcoin, narážala poznámkami týkajúcimi sa platenia výkupného v rámci ransomware útokov, či jeho neekologickej ťažby. ,,Kryptomeny vytvorili príležitosť pre podvádzanie investorov, pomoc zločincom a pre zhoršenie klímy. Hrozby, ktoré kryptomeny predstavujú ukazujú, že kongresové a regulačné orgány sa nemôžu ďalej skrývať v nádeji, že kryptomeny zmiznú. To sa nestane. Je čas čeliť týmto problémom priamym spôsobom.“ 

Pokiaľ ide o enviroproblematiku, tak taktiež šokujúco uviedla, že jednou z najjednoduchších vecí, ktoré môžu spraviť pre planétu, je zakázať kryptomeny, ktoré planéte škodia spotrebou energie rovnej spotrebe niektorých štátov. 

Anthony Pompliano na to trefne reagoval tweetom, v ktorom naznačil, že v tom prípade sa môžu zakázať aj vianočné osvetlenia. Tie totiž škodia planéte minimálne rovnako.

Zdroje: Twitter, cointelegraph.com 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne