Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Fed Jerome Powell opäť varoval pred rizikami kryptomien

Článok

USA
Zdroj: Pixabay.com

Predseda Fed Jerome Powell opäť varoval, že kryptomeny predstavujú riziko pre americký finančný systém.

Šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell počas stredajšej diskusie, ktorú organizovala Banka pre medzinárodné platby, skonštatoval, že nové formy digitálnych peňazí ako sú kryptomeny a stablecoiny, sú pre americký finančný systém rizikové: ,,Naše existujúce regulačné rámce neboli vytvorené s ohľadom na digitálny svet. Stablecoiny, digitálne meny centrálnych bánk a digitálne financie vo všeobecnosti si budú vyžadovať zmeny existujúcich zákonov a regulácii alebo dokonca úplne nové pravidlá a rámce.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Powell následne tiež uviedol: ,,Existujú potenciálne obavy o finančnú stabilitu niektorých produktov. Nevieme ako sa budú niektoré digitálne produkty správať v čase stresu na trhu.“

Agentúra AP tvrdí, že Powell taktiež zmienil využitie kryptomien pri praní špinavých peňazí a iných nezákonných aktivitách.

Zaujímavé je, že Powell priamo nezmienil Bitcoin a ďalšie decentralizované kryptomeny typu Ethereum, keď hovoril o rizikách. Namiesto toho spomenul stablecoiny, v prípade ktorých už viackrát volal po ich prísnej regulácii a CBDC – teda digitálny dolár, ktorý by mal byť v budúcnosti emitovaný, ak sa tak rozhodne, práve Fedom. Keď však hovoril v kontexte prania špinavých peňazí, pravdepodobne do tejto kategórie zahŕňal aj decentralizované kryptomeny.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.