Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Changpeng Zhao: Schválenie Bitcoin ETF nie je kľúčové pre rast kryptomien

Článok

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Schválenie Bitcoin ETF nie je kľúčovým faktorom, na ktorý sa treba spoliehať dúfajúc v oživenie trhu s kryptomenami, tvrdí šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Zhao, ktorý je v kryptokomunite známy aj pod skratkou CZ, vyhlásil, že kryptopriemysel bude rásť bez ohľadu na to, či bude Bitcoin ETF schválené. ,,Myslím si, že pre rast nášho priemyslu potrebujeme viac podnikateľov-nadšencov, ktorí budú budovať reálne projekty,“ uviedol.

Schválenie Bitcoin ETF na rozdiel od šéfa najväčšej kryptomenovej burzy na svete považujú mnohí analytici za možný spúšťač nového bullrunu. Išlo by o vážne rozhodnutie americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) v prospech najväčšej kryptomeny, čím by získala väčšiu kredibilitu a dôveru u inštitúcii.

Môže vás zaujímať: Podrobná recenzia burzy Binance

Bitcoin ETF je však po stiahnutí žiadosti od CBOE, VanECk a SolidX minimálne pre najbližšie mesiace v nedohľadne. CBOE síce podala so svojimi partnermi novú žiadosť, no celý proces sa pravdepodobne natiahne až do posledného kvartálu tohto roka (od podania žiadosti musí byť verdikt vyrieknutý do 240 dní). O schválenie ETF sa pokúša aj spoločnosť Bitwise.

Šéf Bianance sa nevyhol ani téme kontroverzných problémov kanadskej burzy QuadrigaCX. Po decembrovom úmrtí jej zakladateľa Gerryho Cottena sa vraj burza stala insolventnou, pretože nikto okrem Cottena nedisponoval prístupom ku kryptomenám umiestnených na “Cold wallets”. Burza tak nemá prístup ku kryptomenám v hodnote údajne až 190 miliónov dolárov. Ak sú tieto fakty pravdivé, poškodených bude nenávratne viac než 100 000 klientov. Zhao priznáva, že tieto okolnosti vyzerajú naozaj podivne, čím podporil špekulácie o tom, že burza v skutočnosti pravdepodobne týmto majetkom nikdy ani nedisponovala.

Predikcia cien kryptomien ku koncu roka 2019: Najlepšou voľbou EOS, Tron či Binance Coin?

Zhao taktiež nevylúčil spoluprácu Binance s firmou Ripple v súvislosti s podporou pre jej produkt xRapid, ktorý využíva kryptomenu XRP pre realizáciu rýchlych a lacných medzinárodných platieb. XRapid potrebuje burzy na zabezpečenie likvidity pre banky, ktore budú tento produkt využívať.

Posledným zaujímavým výrokom Zhaa je tvrdenie, že Amazon sa určite nevyhne používaniu kryptomien, hoci je otázne, či pôjde o nejakú existujúcu kryptomenu, alebo príde s vlastným altcoinom.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne