Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CBOE, VanECk a SolidX podali novú žiadosť o schválenie Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Chicagská burza CBOE spoločne s investičnou spoločnosťou VanEck a spoločnosťou finančných služieb SolidX, opätovne podali svoju žiadosť na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) o schválenie Bitcoin ETF. Informoval o tom 31. januára riaditeľ pre stratégiu digitálnych aktív firmy VanEck Gabor Gurbacs.

ETF sú cenné papiere, ktoré sledujú kôs aktív aktívne zastúpených v akciách fondu. Prípadné schválenie Bitcoin ETF považujú mnohí za dôležitý impulz pre opätovný rast Bitcoinu a ďalších kryptomien. Schválenie tohto produktu by totiž pridalo kryptomenám lesk regulovaného produktu, čo by mohlo viesť k ich masovejšiemu prijatiu.

CBOE 23. januára stiahla predchádzajúcu spoločnú žiadosť, ktorej verdikt mal padnúť do 27. februára 2019. Stiahnutie žiadosti však nesúviselo so stratou záujmu priviesť na trh prvé Bitcoin ETF. Išlo o strategický krok, nakoľko pre americký shutdown, ktorý spôsobili nezhody medzi prezidentom Donaldom Trumpom a americkým kongresom by komisia SEC nemala dostatok času na dôkladné posúdenie žiadosti. Pravdepodobnosť zamietnutia bola preto príliš veľká.

Verdikt by mal byť známy tento rok

Na základe skúsenosti u predchádzajúcej žiadosti sa dá predpokladať, že schvaľovací proces bude opäť trvať niekoľko mesiacov. Verdikt či SEC schváli alebo zamietne novú žiadosť sa však dozvieme určite v tomto roku, keďže celý proces aj s prípadnými odkladmi by nemal trvať dlhšie než 240 dní.

Žiadosť o schválenie Bitcoin ETF podala v tomto roku aj spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá tvrdí, že vyriešila všetky nedostatky predchádzajúcich zamietnutých žiadosti. Viac o žiadosti Bitwise sa dozviete v tomto našom článku.

Bitwise podal žiadosť na Bitcoin ETF. Tvrdí, že vyriešil problémy predchodcov

Dôvodom neúspechu predchádzajúcich žiadosti bola podľa SEC najmä neschopnosť garancie, že cena Bitcoinu nie je manipulovaná. CBOE, VanEck a SolidX pri predchádzajúcej žiadosti predostreli viacero vecných argumentov, ktorými sa snažili tieto tvrdenia vyvrátiť. Napriek tomu sa očakávalo, že SEC ich žiadosť napokon nepodporí.

V minulosti SEC zamietla dve žiadosti o Bitcoin ETF od bratov Winklevossovcov, ktorí tvrdia, že získanie povolenia pre Bitcoin ETF stále patrí medzi ich hlavné ciele a poslania.

Spoluzakladateľ PayPal ľutuje, že s Muskom nemali čas na vytvorenie decentralizovanej meny

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne