Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC (zatiaľ) nepovolila ani Bitcoin ETF od Grayscale. Dôvod je stále rovnaký

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) už druhýkrát odložila verdikt k žiadosti o schválenie spotového Bitcoin ETF od spoločnosti Grayscale Investments. Tradične uviedla, že povolenie neudelila z obáv týkajúcich sa manipulácie, likvidity a transparentnosti spotového obchodovania Bitcoinu.  

V piatkovom popoludňajšom oznámení SEC k tejto veci vysvetlila, že má obavy z konverzie Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý je krytý viac než 650 000 BTC, na spotové Bitcoin ETF. Regulátor tvrdí, že nie presvedčený o zárukách Grayscale, podľa ktorých táto spoločnosť garantuje ochranu pred trhovou manipuláciou ceny BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC napriek obavám však žiadosť Grasyscale nezamietla, ale len odložila finálny verdikt na neskôr. Zároveň verejnosť požiadala, aby sa k žiadosti vyjadrila. Bežným Američanom poskytla 21 dní na to, aby sa vyjadrili, či má alebo nemá byť tento investičný produkt povolený.

Nakoľko firma Grayscale je najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov na svete, ktorých hodnota aktuálne predstavuje vyše 36 miliárd dolárov, mnohí verili, že práve táto žiadosť má šancu na schválenie.

SEC však doposiaľ žiadne Bitcoin ETF nepovolila, pričom všetky doterajšie žiadosti zamietla práve s odôvodnením, že nezaručujú ochranu pred manipuláciou ceny BTC na spotových trhoch.

Spoločnosť Grayscale nedávno odvážne naznačila, že ak SEC jej žiadosť definitívne zamietne, zvažuje aj právne kroky. Nerozumie totiž dôvodom, prečo minulý rok komisia povolila dervirátové Bitcoin ETF firmám ProShares, Valkyrie a VanEck, kým spotové ETF opakovane odmieta.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.