Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložila verdikt k dvom žiadostiam o Bitcoin ETF. Nie je to neobvyklé

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámila, že potrebuje viac času na rozhodnutie v prípade žiadosti o spotové Bitcoin ETF od firiem Wisdom Tree a One River.

SEC oznámila, že ku žiadosťami Wisdom TreeOne River sa po novom vyjadrí do 15. mája respektíve do 2. júna. Zo strany komisie, ktorú vedie Gary Gensler však nejde o prekvapujúci krok, keďže SEC pravidelne odkladá rozhodnutia k týmto žiadostiam až do posledného možného momentu (240 dní od registrácie žiadosti). Napriek tomu vo všetkých predošlých prípadoch napokon rozhodla negatívne, čiže spotové ETF nepovolila.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

WisdomTree sa snaží schváliť spotové ETF v USA už druhýkrát v relatívne krátkom čase. V decembri 2021 jej napokon SEC zamietla žiadosť s odôvodnením, že burza BZX, kde sa malo toto ETF obchodovať, neposkytla dostatok dát, aby mohla SEC dospieť k záveru, že kryptotrh je odolný voči cenovej manipulácii. Ide o tradičné vysvetlenie SEC v prípade zamietnutia drvivej väčšiny žiadosti o Bitcoin ETF.

SEC nedávno z takéhoto dôvodu zamietla aj žiadosti o Bitcoin ETF od firiem NYDIGGlobal X.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.