Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Scaramucci je ohľadom BTC a ETH naďalej býčí – investície by nemali byť len špekulatívne

Článok

býk
Pixabay.com

Zakladateľ a riadiaci partner investičného fondu SkyBridge Capital Anthony Scaramucci je v súvislosti s kryptomenami na čele s bitcoinom (BTC) naďalej mimoriadne optimistický.

Anthony Scaramucci v čerstvom rozhovore na spravodajskom kanáli odporučil investorom, aby sa pozerali za horizont súčasného medvedieho trhu, zostali trpezliví a premýšľali ohľadom kryptomien dlhodobo. Zároveň poznamenal, že niekoľko nedávnych udalosti v krypto priestore by mohlo vyvolať „oveľa viac komerčných aktivít” než doposiaľ.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ako býčie zmienil najmä dva fundamenty:

  • neustále rastúcu adopciu Lightning Network, čiže riešenia, ktoré umožňuje rýchle, instantné a lacné bitcoinové transakcie
  • zapojenie sa giganta BlackRock do bitcoinového ekosystému

Najväčší správcovský gigant na svete BlackRock, ktorý spravuje kapitál v hodnote vyše 10 biliónov dolárov, najprv potvrdil partnerstvo s Coinbase a následne v minulom týždni oznámil aj založenie vlastného privátneho bitcoinového fondu určeného pre jeho inštitucionálnych investorov.

Obrovská správa? Bitcoin si „adoptoval“ BlackRock – prináša jeho spotovú expozíciu inštitúciám

K zapojeniu BlackRock do sveta BTC, s ktorým táto firma dlho váhala, Scaramucci dodal: ,,Len chcem ľudom pripomenúť, že existuje (bude existovať) len 21 miliónov bitcoinov a uvidíte šok z dopytu s veľmi malou ponukou.“

Investícia do ETH by nemala byť len špekulatívna

Scaramucci, ktorý má za sebou aj neslávne krátke pôsobenie v Bielom dome za vlády Donalda Trumpa, ktoré mu však poskytlo príležitosť vidieť za oponu a pozerať sa na trhy aj očami politikov, zmienil aj kryptomenu Ethereum v súvislosti s jej prechodom na Proof of Stake. K tomu by malo dôjsť podľa najnovších odhadov už okolo 15. septembra.

5 dezinformácii v súvislosti s prechodom Ethereum na Proof of Stake

,,Veľa obchodníkov pravdepodobne špekuluje na túto fámu. Pravdepodobne budú predávať pri správe o zlúčení (merge). Ľudí však upozorňujem, aby to nerobili, pretože ide o skvelú dlhodobú investíciu,“ vyhlásil naznačujúc, že hoci rast ceny ETH je v súčasnosti zrejme poháňaný najmä špekuláciou a dobre známym „kúp špekuláciu, predaj novinku“ (buy rumours, sell news), on vidí v ETH dlhodobý potenciál.

Pokiaľ ide o globálnu ekonomiku, po zverejnení posledných čísel o vývoji inflácie v USA, ktoré boli nečakane optimistické, poznamenal, že vrátiť sa do silnej pozície, v ktorej bola v 4. kvartáli 2019 pred vypuknutím pandémie, by sa mohla v priebehu 6 až 12 mesiacov.

Scaramucci následne ešte raz zdôraznil, že je ohľadom kryptomien býčí a varoval investorov, aby nepodliehali panike kvôli ich vysokej volatilite. ,,Ak mám pravdu a BTC dosiahne 300 000 USD, nezáleží na tom, či ste ho kúpili za 20 000 USD alebo za 60 000 USD. Budúcnosť je pred nami, deje sa to skôr, ako som si myslel.“

Na záver dodal, že SkyBridge Capital má najsilnejšiu pozíciu v BTC a ETH, no investuje aj do konkurencie Ethereum kryptomeny Algorand (ALGO) a pri kryptomenách, u ktorých očakáva rast, zmienil aj Solana (SOL).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.