Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant BlackRock oznámil „bitcoinovú“ spoluprácu s Coinbase – akcie COIN stúpli o desiatky percent!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Najväčší správcovský gigant na svete spoločnosť BlackRock Inc. uzavrela partnerstvo s najväčšou kryptomenovou burzou v USA Coinbase (COIN) s cieľom uľahčiť jej inštitucionálnym investorom správu a obchodovanie s Bitcoinom (BTC).

Oznámenie o spolupráci s BlackRock Inc. prišlo pre krypto burzu Coinbase v príhodnú dobu, nakoľko akcie tejto firmy po medializácii správ o jej vyšetrovaní Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) z dôvodu, že údajne zalistovala na svojej obchodnej platforme neregistrované cenné papiere, klesli 26. júla až o 21%. V čase písania článku sú však už výrazne vyššie, keďže za posledných 5 dní najmä vďaka tejto veľkej spolupráci s BlackRock posilnili o 52%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z informácii Bloomberg vyplýva, že investíciu do Bitcoinu skrz Coinbase budú môcť realizovať klienti BlackRock skrz jej špecializovaný investičný systém Alladin, ktorý slúži aj na investície do akcii či dlhopisov. Rovnako tak je zrejmé, že partnerstvo sa zatiaľ týka výhradne bitcoinu a nie iných kryptomien.

https://twitter.com/coinbase/status/1555161624322998273

Rozhodnutie BlackRock ako veľkého giganta zo sveta financií je vo všeobecnosti považované za významný inštitucionálny krok vpred voči novovznikajúcemu trhu. BlackRock pritom koketoval s kryptomenami už dlhšie, no názory CEO spoločnosti Larryho Finka na Bitcoin sa častokrát menili. Naposledy keď hovoril o kryptomenách, poukazoval najmä na význam stablecoinov, čo viedlo k tomu, že spoločnosť BlackRock investovala do fiirmy Circle, emitenta stablecoinu USDC.

Skutočnosť, že BlackRock sa zatiaľ rozhodol len pre Bitcoin, môže mať odôvodnenie aj v regulačnej politike v USA. Analytik Opepenheimer & Co. Owen Lau totiž uviedol, že vo Washington D.C. vo všeobecnosti prevláda názor, že Bitcoin je komodita (tvrdí to aj šéf SEC Gary Gensler), kým u ostatných kryptomien nie je ich definícia zďaleka taká jednoznačná. ,,Toto partnerstvo je overením budúcnosti blockchainu a digitálnych aktív a tiež potvrdením reputácie Coinbase. Je to veľké plus pre kryptomeny a tiež pre Coinbase,” doplnil Lau.

https://twitter.com/APompliano/status/1555178194541711360

,,Naši inštitucionálni klienti sa stále viac zaujímajú o získanie expozície na trhoch s digitálnymi aktívami a zameriavajú sa na to, ako efektívne riadiť prevádzkový životný cyklus týchto aktív,“ dodal k téme Josep Chal, globálny vedúci strategických ekosystémových partnerstiev BlackRock.

K partnerstvu sa pochopiteľne vyjadrila aj samotná zmenáreň Coinbase a to skrz Bretta Tejpaula a Grega Tusara, šéfa Coinbase Institutional a viceprezidenta pre inštitucionálne produkty: ,,Partnerstvo Coinbase s BlackRock a Aladdin je vzrušujúcim míľnikom pre našu firmu. Sme odhodlaní posúvať priemysel dopredu a vytvárať nove prístupové body, pretože inštitucionálne prijímanie kryptomien sa výrazne zrýchľuje.“

Zdroj: bloomberg.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.