Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obrovská správa? Bitcoin si „adoptoval“ BlackRock – prináša jeho spotovú expozíciu inštitúciám

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Najväčší správcovský gigant na svete BlackRock, ktorý spravuje klientom kapitál v celkovej čiastke vyše 10 biliónov dolárov, oznámil spustenie vlastného bitcoinového privátneho trustu, ktorý umožní inštitucionálnym investorom priamu spotovú expozíciu voči BTC.

Cena Bitcoinu na túto dôležitú správu, ktorú považujú mnohí za mimoriadne býčiu, posilnila k úrovni 25 000 USD, no následne klesla späť k súčasným 24 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BlackRock uviedol, že priniesť na trh spotovú expozíciu voči Bitcoinu skrz jeho privátny investičný fond bolo rozhodnutie prameniace z „neutíchajúceho dopytu zo strany klientov po tomto produkte“. Toto veľké oznámenie pritom prišlo len týždeň od momentu, ako BlackRock potvrdil, že v spolupráci s americkou kryptomenovou zmenárňou Coinbase umožni svojim klientom expozíciu voči BTC skrz platformu na správu aktív Alladin, cez ktorú sa pripoja na službu Coinbase Prime.

,,Napriek prudkému poklesu na trhu digitálnych aktív stále zaznamenávame značný záujem niektorých inštitucionálnych klientov o to, ako cenovo efektívne pristupovať k týmto aktívam pomocou našich technológii a produktových možností. Bitcoin je najstarším, najväčším a najlikvidnejším digitálnym aktívom a v súčasnosti je hlavným predmetom záujmu našich klientov v priestore digitálnych aktív,“ uviedol správcovský gigant v oficiálnom oznámení.

Zaujímavo pôsobí aj vyjadrenie CEO BlackRock Larryho Finka, ktorý uviedol, že kým na ich webovej stránke evidovali 3000 hitov (dopytov) po téme Covid a v podobnom rozsahu aj po téme monetárnej politiky, v rovnakom časovom úseku evidovali až 600 000 hitov v spojení s Bitcoinom. ,,To nám povedalo, že Bitcoin si uchytil pozornosť a predstavivosť ľudí,“ skonštatoval.

Lex Moskovski, jeden z popredných analytikov kryptotrhu, ktorý má na Twitteri vyše 100 tisíc followerov, prirovnal oznámenie BlackRock k významnému oznámeniu Paula Tudora Jonesa v roku 2020. ,,Adopcia bitcoinu firmou BlackRock pôsobí ako moment Paula Tudora Jonesa pre rok 2022,“ napísal pripomínajúc, že tento miliardár bol v roku 2020 prvým veľkým hráčom z Wall Street, ktorý priznal, že je bitcoiner a vidí v BTC veľký zmysel.

,,Veci, ktoré poháňali bitcoinové bullruny: Paul Tudor Jones > prichádzali inštitúcie. Tesla > prichádzali verejne obchodované spoločnosti. El Salvador > prichádzali prvé krajiny. BlackRock? Prichádzajú všetci,“ dodal Moskovski v ďalšom „tweete“.

Oznámenie BlackRock o umožnení priamej spotovej investície do Bitcoinu je zaujímavé aj vzhľadom na predošlé tvrdenia tejto spoločnosti poukazujúce na ekologickú záhadnosť bitcoinu (jeho ťažby) a snahy BlackRock dodržiavať pravidlá ESG (spoločensky a sociálne zodpovedné investovanie a investičné stratégie). Nový privátny bitcoinový fond BlackRock sa venoval aj tejto téme, keďže v tlačovej správe poukázal na povzbudivý plán na “dekarbonizáciu“ kryptomien, ktorý vytvorili neziskové organizácie Energy Web vo Švajčiarsku a RMI v USA.

Twitter kanál Bitcoin Archive pripomenul, že práve kritika ekologickosti ťažby BTC zo strany BlackRock prinútila v roku 2021 Elona Muska zvážiť tuto tému, čo napokon viedlo k rozhodnutiu, že Tesla prestala akceptovať bitcoiny ako platidlo. ,,Bol to BlackRock ktorý vytvoril tlak na Elona Muska, keď Tesla kúpila bitcoiny za 1,5 miliardy dolárov. Teraz BlackRock ide naprieč bitcoinu a akoby hovoril korporátnemu svetu že Bitcoin je legitímny, poďte a kúpte si nejaké.“

Poznámka: Pokiaľ ide o tému ekologickosti ťažby Bitcoinu, z posledného reportu Bitcoin Mining Council (BMC), ktorá združuje vyše 50% ťažiarov BTC (podľa hashrate) vyplýva, že viac ako 59,5% ťažby bitcoinu sa aktuálne realizuje pomocou zelených zdrojov. V prípade členov asociácie ide už o vyše 66%.

Bitcoin nespotrebuje všetku energiu planéty. Jeho ťažba je čoraz efektívnejšia aj zelenšia

,,Tak aby som to uviedol na pravú mieru… BlackRock môže svojim klientom ponúkať spotovú expozíciu voči bitcoinu prostredníctvom súkromného fondu. SEC však stále nepovoľuje spotové Bitcoin ETF pre retail. Predpokladám, že drobní investori sú príliš nemotorní na to, aby robili dospelé rozhodnutia? Nie ako tí UBER smart bohatí ľudia,“ komentoval čerstvú správu Coin Bureau, jeden z najznámejších kryptomenových influencerov, ktorý poukázal na zvláštnosť, že v USA stále nie je povolené spotové Bitcoin ETF, ktoré by zabezpečilo regulovanú spotovú expozíciu voči BTC bežným ľudom, no skrz privátne fondy môžu do BTC investovať týmto spôsobom veľké inštitúcie.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.