Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ray Dalio má obavy z budúcnosti. Bitcoinu hrozí zákaz, ak bude príliš silný

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Zakladateľ Bridgewater Associates Ray Dalio síce pred pár mesiacmi priznal, že investoval do Bitcoinu, no v najnovšom rozhovore pre Bloomberg skonštatoval, že sa kryptomenám venuje viac pozornosti, než si pravdepodobne zaslúžia.

Ray Dalio hovoril o téme Bitcoin a kryptomeny v relácii “The David Rubinstein Show” , kde taktiež zopakoval svoje dávnejšie vyhlásenie, podľa ktorého Bitcoinu a iným kryptomenám hrozí pre ich decentralizované vlastnosti ich postavenie mimo zákon v prípade, že by sa  stali „príliš veľkými“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jeden z najbohatších Američanov sa vyjadril touto formou napriek tomu, že vo svojom diverzifikovanom investičnom portfóliu má Bitcoin aj naďalej a v minulosti priznal, že kryptomeny sú zaujímavé. ,,Myslím si, že sa aktuálne nachádzame v dobe, v ktorej budeme mať rôzne druhy peňazí,” vyhlásil popri tom ako potvrdil, že svoju pozíciu v Bitcoine stále nepredal.

Z vyjadrení Raya Dalia je cítiť, že chápe potenciál Bitcoinu, no zároveň je veľmi konzervatívny a má vážne obavy, že ak by sa stal Bitcoin vážnym súperom existujúcich fiatových mien, vlády proti nemu budú tvrdo bojovať.

Nebojí sa len o kryptomeny

Zakladateľa najväčšieho hedžového fondu na svete však netrápi len budúcnosť kryptomien, ale aj celková napätá situácia vo svete. Domnieva sa, že americký FED je príliš slabý na to, aby dokázal ovládať menovú politiku a taktiež si myslí, že najbližšie prezidentské voľby v USA v roku 2024 môžu dopadnúť tak nešťastne, že sa prehrou nezmieri ani jedna zo strán, čo teoreticky môže vyvrcholiť až určitým druhom občianskej vojny v USA.

Rešpektovaný investor inak povedané vidí riziká takmer všade. Kryptomeny sú podľa neho náchylné na vládny zákaz, Spojeným štátom hrozí politické zrútenie sa a FED nedokáže ovládať svoju menovú politiku. Nehovoriac o tom, že napätie bujnie aj na geopolitickej scéne – pre Ukrajinu s Ruskom a pre zlé obchodné vzťahy s Čínou.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.