Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prvá svadba v Metaverse! Pár z Phoenixu sa zobral v Decentralande

Článok

Svadba
Zdroj: Unsplash.com

Nadšenci Metaverse a decentralizovaných blockchainov Ryan a Candice Hurleyovci sa stali pravdepodobne prvými ľuďmi na svete, ktorý mali svadbu v tomto novovznikajúcom virtuálnom ekosystéme. Informoval o tom portál Cointelegraph.

Ryan a Candice si v Decentralande prenajali “svadobnú sálu” od skupiny Rose Law Group. Jej zakladateľka a prezidentka Jordan Rose k tomu dodala, že išlo o historicky prvú svadbu, ktorá sa konala v akomkoľvek metaverse založenom na blockchaine.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Keďže metaverse je stále v plienkach vytvoril sme právne paradigma pre právne uznanie manželstva,” uviedla prenajímateľka, ktorej spoločnosť Rose Law Group sa špecializuje na obchodovanie s pozemkami vo virtuálnych svetoch.

Súčasťou svadby mal byť tzv. “meta-marriage framework”. Ktorý začleňuje predmanželské dohody, identifikáciu virtuálnych identít a digitálne aktívum pre páry, ktoré je zaznamenané na blockchaine. Na základe toho vznikala akási tonizovaná virtuálna identita tohto páru, ktorá bola vyrazená ako NFT.

,,V súčasnosti neexistuje žiadny právny rámec pre manželstvo v metaverse, takže či je svadba právne záväzná je skôr otázka týkajúca sa zmluvy,” doplnila hostiteľka “obradu”, ktorá k výhodám tohto riešenia doplnila:

,,Na rozdiel od skutočného sveta nie je metaverse obmedzené fyzickými obmedzeniami, ktoré obmedzujú vašu dokonalú svadbu. Iba v metaverse môžu byť splnené vaše najdivokejšie nápady a vaša svadba sa môže stať nápaditejšia.”

Roseova si myslí, že metaverse prináša smerom do budúcnosti veľký potenciál: ,,Metaverse vnímame ako skutočne decentralizovaný priestor, ktorý bude takmer kompletne existovať na blockchaine. Takže budúcnosť v metaverse nebude musieť mať žiadny záznam o manželstve v reálnom svete.”

Nebolo to bez problémov

Férové je upozorniť, že prvá svadba v metaverse nebola zďaleka dokonalá – objavilo sa totiž mnoho technických nedostatkov. Decentraland mal problémy so zvládnutím náporu “virtuálnych hostí” a avatar Ryana – teda manžela, nebol počas svadby na správnom mieste. Nevesta Candice zas mala problémy s vytvorením svojho digitálneho vzhľadu a správnym spôsobom ju videli len niektorí hostia. V závislosti na tom, skrz ktoré servery sa pripájali, videli nevestu niektorí účastníci buď so šatami, alebo v mikine, alebo tam ani vôbec nebola.

Keďže virtuálna svadba neprebiehala úplne podľa plánov, jeden z účastníkov inštruoval hostí, aby sledovali priebežne aj reálnu svadbu skrz Instagram, na ktorom prebiehal živý prenos.

Svadba v metaverse, na rozdiel od tej reálnej, zároveň nemá z pohľadu legislatívy žiadne pevné základy. Právni experti sa  zhodli, že takáto svadba nemôže byť zákonná, pretože podľa súčasnej legislatívy musí byť na svadbe prítomné “skutočné ja”, nie len nejaké digitálne zastúpenie tejto osoby.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.